Technológie

Microsoft pracuje na nových inteligentných batériách s podporou ultrarýchleho nabíjania

Najnovšie patenty patriace spoločnosti Microsoft nám opäť aspoň čo to napovedajú o pripravovaných novinkách a technológiách, ktoré redmondský gigant zatiaľ skrýva pred verejnosťou a konkurentmi.

Ešte rýchlejšie a efektívnejšie nabíjanie

Patent bol na podaný na patentový úrad ešte vo februári 2017, no verejnosti bol sprístupnený len nedávno, presnejšie 23. augusta. Patent je označený ako „Inteligentné batérie pre ultrarýchle nabíjanie“ a v teoretickej rovine popisuje navrhnutú technológiu. Najväčším plusom tejto batérie by malo byť ešte rýchlejšie a efektívnejšie nabíjanie oproti jej dnešným konkurentom. Batéria rozdelená na niekoľko modulov by obsahovala špeciálny regulátor na riadenie nabíjacej konfigurácie jednotlivých modulov. Regulátor by tým pádom dokázal zhodnotiť, ako efektívne rozložiť nabíjanie do modulov, poprípade by dokázal určiť jeden primárny modul, ktorý sa vďaka tomu nabije oveľa rýchlejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Technológia je využiteľná takmer všade

„Používatelia majú prístup k neustálemu sa rozširujúcemu množstvu prenosných zariadení, s ktorými pracujú takmer celý deň. Používatelia môžu so sebou nosiť mobilný telefón, tablet, prenosný hudobný prehrávač, nositeľné zariadenia (hodinky, náramok) atď. Okrem toho môžu zariadenia obsahovať aj iné dodatočné zariadenia, ktoré sa používajú na rozšírenie funkčností daných zariadení, napr. slúchadlá, aktívne dotykové pero, zariadenia na ovládanie kurzora (myš, trackpad), herné ovládače, “ popisuje Microsoft vo svojom patente.

Dnešné Surface zariadenia od spoločnosti Microsoft disponujú naozaj výbornou výdržou batérie, no o jej rýchlom nabíjaní určite hovoriť nemôžeme. Podpora ultrarýchleho nabíjania by Surface zariadeniam určite pomohla. Keďže sa ale technológia nachádza iba na papieri, nemôžeme povedať, či sa jej nakoniec vôbec niekedy dočkáme.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube – AuthenTech – Ben Schmanke)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close