SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindowsWindows 10 Mobile

Viete si predstaviť Taskbar vo Windows 10 Mobile? Takto by to mohlo vyzerať

Často hovoríme, že Windows 10 a Windows 10 Mobile sú virtuálne rovnaké operačné systémy, ale aj tak tam nájdeme viacero rozdielov ktoré sú napríklad na PC, ale mobilnej platforme chýbajú. Takýmto rozdielom je napríklad aj Taskbar, ktorý je neodlúčiteľnou vlastnosťou desktopovej verzie Windowsu už od nepamäti.

Tasbar bol pôvodne predstavený ešte vo Windowse 95, a nikdo sa v princípe nečudoval pri predstavení Windows Phone 7, prečo chýba práve tento špecifický prvok  v smartfónoch vzhľadom na prítomnosť hardvérových tlačidiel. Avšak ako čas plynie postupne tieto hardvérové tlačidlá sú vymieňané za virtuálne čo by mohlo v budúcnosti priniesť viacero možnosti využitia tohto priestoru. Uvedomil si to aj východoeurópsky dizajnér Krum Cvetkov, ktorý vytvoril veľmi zaujímavý koncept ukazujúci Taskbar aj na Windows 10 Mobile platforme.

koncept windows 10 mobile Krum Cvetkov_2

Ako môžete na obrázku vyššie vidieť, Cvetkov prišiel s myšlienkou zakomponovania Taskbaru v spodnej časti displeja, kde sú umiestnené tlačidla navigácie. Samotné UI typické pre desktop by sa vyvolalo jednoduchým posunutím hardvérových tlačidiel smerom do ľavej strany, kde by mal každý používateľ voľnú „ruku“ pri prispôsobení si jednotlivých rýchlych volieb k aplikáciám či hrám a k ponuka Štart.

koncept windows 10 mobile Krum Cvetkov_1

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close