ANDROIDSpravodajstvo

Takto budú vyzerať nové emoji v systéme Android: Nebudú chýbať ani animované emoji!

Unicode 15.0 prinesie do systému Android množstvo nových emoji. Spolu s nimi sa môžeme tešiť aj na animované novinky.

Nové emoji do systému Android pribúdajú priebežne a rok čo rok sa môžeme tešiť na sériu nových a nových verzií. Zvyčajne pribúdajú podľa aktuálneho trendu a toho, čo aktuálne používateľom chýba pre komunikáciu. Aj teraz sme sa vo verzii Emoji 15 dočkali nových „obrázkov“ pre komunikáciu, medzi ktorými nájdeme viacero užitočných emoji, no aj také, ktoré zrejme využijeme len raz za čas. Zaujíma vás teda, ktoré emoji obohatia našu konverzáciu už v blízkej dobe? Ste na správnom mieste, pretože s vami budeme zdieľať postrehy, ktoré zverejnil portál androidcentral.com. A prekvapíme vás, pretože okrem bežných emoji budeme môcť privítať aj nový druh.

Pribudne až 31 nových emoji

Len pred niekoľkými hodinami vyšli na verejnosť nové dáta pre Unicode 15.0, ktorý bude zahŕňať až 31 nových emoji. Celkovo tak v operačnom systéme Android budeme vedieť nájsť až 3664 emoji, čo rozhodne nie je málo. Musíme však rátať s tým, že veľké množstvo emoji sú napríklad len varianty jedného druhu, ako napríklad pri farbách pleti alebo pohlaví. Nové emoji by do smartfónov mali prísť už v decembri pri štvrťročnej aktualizácii systému, pričom ďalšie Google produkty by ich mali začať registrovať začiatkom roka 2023.

V najbližších týždňoch rovnako môžeme nové emoji očakávať aj v AOSP, teda Android Open Source Project. Medzi novinkami nájdeme ako nové farby pre emoji srdca, tak aj novú tváričku či ruky, ktoré by spolu mali vedieť komunikovať. Konečne pôjde o reálnu podobu využitia symbolu pre tzv. high five, ktorý sme donedávna prezentovali emoji spojených rúk pri modlitbe. Objavia sa aj nové rastlinky alebo zvieratká, ktoré však zrejme budú používatelia využívať o niečo pomenej ako práve ruky.

Android ponúkne nové animované emoji

Novinkou v Unicode 15.0 budú aj animované emoji, z ktorých však nebudeme mať veľa na výber. Niektoré z nich sú aktuálne podporované aj aplikáciou Google Správy, v smartfónoch ich zatiaľ nenájdeme. Ide o nový a určite zaujímavý spôsob využitia emoji, čo bude v Androide novinkou. Veríme však, že sa táto novinka v systéme Android ujme a prinesie nám revolúciu v doterajšej komunikácii správami. Tešiť sa však môžeme aj na nový COLRv1 formát. Vďaka nemu budeme môcť upravovať emoji, minimálne teda čo sa týka farieb.

Na získanie týchto nových emoji síce budeme musieť oficiálnou cestou počkať. Prví šikovní používatelia si ich však už môžu vyhľadať a stiahnuť. Je však ešte otázne, či takýto spôsob emoji bude Android aj ostatné aplikácie kompletne podporovať. Ak si však nechcete postup komplikovať, už v blízkej dobe by sme tieto emoji mali zaznamenať aj v našom smartfóne.

Ako sa vám páčia nové emoji? A ktorý bude váš obľúbený? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close