SpravodajstvoXiaomi

Smartfóny Redmi Note 8 a Note 8 Pro nebudú poháňať procesory Qualcomm

Smartfóny Redmi Note 8 a Note 8 Pro nebudú poháňané procesormi Qualcomm, ale herným procesorom Mediatek Helio G90T.

V  priebehu včerajšieho dňa spoločnosť Redmi prostrednísctvom svojho Weibo účtu oficiálne potvrdila, že zariadenia Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro budú predstavené po boku chytrej televízie Redmi TV.

Koncom minulého mesiaca CEO spoločnosti Redmi povedal, že pracujú na smartfóne s  novopredstaveným herným procesorom od spoločnosti Mediatek. Lu Weibing vtedy hovoril, že zariadenie by malo byť vybavené procesorom Helio G90T. Jedná sa o 8-jadrový procesor vybavený dvoma jadrami typu Cortex A76 a 6 jadrami typu Cortex A55 v kombinácii s grafickým čipom ARM Mali-G76 . Procesor zároveň podporuje 10GB RAM LPDDRX, UFS 2.1 úložisko, LTE (12. kat), Dual Wi-Fi, World Wide Modem Bluetooth 5.0, NFC a  podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi Note 8 a  Note 8 Pro budú vybavené procesormi Mediatek

V  priebehu dnešného dňa sa na oficiálnej Weibo stránke spoločnosti Mediatek objavila informácia, že smartfóny Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro budú vybavené procesorom Helio G90T. Spoločnosť zároveň komunikovala dátum predstavenia zariadení, ktorý je zhodný s tým, ktorý sa dostal do obehu v priebehu včerajšieho dňa.

Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro budu vybavene procesormy Mediatek Helio G90T (1)
Zdroj: Mediatek (Weibo)

Dajú fanúšikovia Xiaomi šancu procesorom Mediatek?

Sami sme zvedaví aká bude reakcia fanúšikov spoločnosti. Procesory Mediatek sa vo všeobecnosti totiž považujú za slabšie a  menej kvalitné ako tie od Qualcomm. Táto povesť ich sprevádza hlavne mimo domovskej Číny. Na druhej strane Helio G90T vyzerá papierovo na veľmi dobrý a výkonný procesor. Tiež treba podotknúť, že spoločnosť Xiaomi s procesormi Mediatek má skúsenosť. V marci tohto roka začala predávať smartfón Mi Play, ktorý je poháňaný procesorom Helio P35.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close