Séria Redmi Note 11 prinesie nakoniec tri modely: Dočkáme sa i nejakého so Snapdragonom?

Modely z radu Redmi Note 11 budú tradične celkovo tri. Žeby sa Xiaomi predsa len rozhodlo nasadiť i Snapdragon?

Redmi Note 11 Pro_plagat
Via xiaomiadictos.com

Smartfóny z radov Redmi Note sa na nás tento rok hrnú z každého rohu, keďže sa dočkáme až dvoch generácií smartfónov! Modelov z radu Redmi Note 10 sme sa dočkali hneď začiatkom tohto roka a už o pár dní nás čaká predstavovanie série Redmi Note 11. A ako je už zvykom, Xiaomi tradične predstaví v sérii hneď tri smartfóny. Dva modely už poznáme, ide o základný model a smartfón s prívlastkom Pro, pričom oba budú poháňané čipsetom od spoločnosti MediaTek. Najnovšie nás však portál Xiaomiadictos.com informuje i o treťom modeli a jeho výbave. Dočkáme sa teda i modelu s čipsetom od spoločnosti Qualcomm?

Čínske názvy budú odlišné od tých našich

Aby sme sa hneď na začiatok uviedli do správneho obrazu, model Redmi Note 11 bude i na našom trhu pomenovaný rovnakým názvom. Avšak ten, ktorý poznáme pod názvom Redmi Note 11 Pro bude zrejme na našom trhu dostupný pod názvom Redmi Note 11S. Na globálny trh by sa však mal dostať i model s označením Pro. V tomto prípade však pôjde o model, na ktorý sa pozrieme teraz spoločne. A tým je Redmi Note 11 Pro+.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tretí a najlepšie vybavený model zo série bude predstavený po boku dvoch nám už známych. Rovnako pôjde o high-end model, avšak jeho výbava bude prekračovať hranice bežných smartfónov v tejto kategórii a my už teraz vieme, že Redmi ide útočiť na konkurenčné modely. Výbava bude totiž bezkonkurenčná.

Redmi Note 11 Pro+ mnohých poteší, nie však všetkých

Ak ste dúfali rovnako ako my, že najvyspelejší smartfón zo série Redmi Note 11 prinesie čipset od spoločnosti Qualcomm, musíme vás sklamať. Snapdragon sa ani v tomto prípade nekoná. Tešiť sa však môžeme na špičkový MediaTek Dimensity 1200 doplnený o LPDDR4X RAM a úložisko typu UFS 3.1. Prítomná bude i 108mpx kamera a i 8mpx kamera od spoločnosti Sony.

Zvyšok výbavy má tvoriť i stereo reproduktor, 5000mAh batéria pravdepodobne so 120W nabíjaním a povráva sa i o haptickej odozve. Samozrejmosťou u takto vybaveného smartfónu je displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Ten má mať uhlopriečku o veľkosti 6.67″.

Čo poviete na výbavu najvyspelejšieho smartfónu z radu Redmi Note? A bude vám chýbať prítomnosť Snapdragon čipsetu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre