MIUI 13 prinesie „veľa zmien“ hovorí leaker informácií, ktorý ďalej prezrádza, kedy si budeme môcť nadstavbu vyskúšať

Známy leaker informácií, Digital Chat Station hovorí, že Xiaomi sprístupni MIUI 13 nadstavbu pre testerov ešte v tomto roku.

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že nadstavbu MIUI 13 by sme mali oficiálne prvýkrát vidieť ešte v tomto roku. Podľa aktuálne dostupných informácií, malo by sa tak stať ešte v novembri tohto roka. Aktuálne sa špekuluje, či ju uvidíme po boku s Androidom 12, alebo nie.

Samotná aktualizácia má priniesť radu noviniek a vylepšení. Spomenúť môžeme napríklad nové možnosti ovládania batérie, nové interaktívné a vylepšené widgety, nové nastavenia a informácie ohľade úložného priestoru a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

S najnovšími informáciami ohľadne MIUI 13 prichádza portál Gizmochina.com, ktorý sa odvoláva na známeho leakera informácií, Digital Chat Station. V Xiaomi komunite ide o známeho informátora, ktorý už viackrát dokázal, že má spoľahlivé zdroje informácií.

Prvá zásadná správa, s ktorou prichádza je, že Xiaomi ešte v tomto roku, niekedy ku koncu, sprístupni nadstavbu MIUI 13 pre testerov. Tieto slová sú v širšom kontexte v súlade s vyjadreniami riaditeľa spoločnosti, Lei Juna z augusta. Samozrejme, v prvej vlne bude dostupnou najmä pre čínsky región. Ďalej prezrádza, že spolu s novou verziou MIUI, príde i „nové UX“ s kopou zmien. Digital Chat Station ďalej píše, že „spodné vrstvy“ pripravovanej verzie nadstavby, stále využívajú z veľkej časti Android 11. Znamená to, že nadstavba zjavne nebola ešte plne optimalizovanou pre Android 12.

digital-chat-station-miui-13-weibo
Via gizmochina.com

Na základe týchto informácií sa dá bezpečne predpokladať, že MIUI zasiahne globálne zariadenia až budúci rok. Bohužiaľ ďalšie podrobnosti v statuse, ktorý publikoval, nezdieľal.

V závere musíme dodať, že doposiaľ sa na povrch nedostali žiadne podrobnosti ohľadne ďalších dizajnových zmien, ktoré by boli v súlade s dizajnovým jazykom Androidu 12 s výnimkou snímok nižšie.

Tak či onak, predstavenie novej nadstavby sa nezastaviteľne blíži a veríme, že spolu so skracujúcim sa časom, kedy bude nadstavba predstavená svetu, sa dostanú do obehu ďalšie informácie a podrobnosti.  Mimochodom, nedávno úniky informácií odhalili, že MIUI nadstavba v prípade Redmi smartfónov, bude mierne odlišnou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre