„Sankcie pre Huawei v konečnom dôsledku poškodia všetkých…“, hovorí CEO ARM

rage-1564031_960_720
Zdroj: pixabay.com (úprava vlastná)

Zakladateľ spoločnosti ARM hovorí, že obmedzenie týkajúce sa spoločnosti Huawei spojené so zaradením spoločnosti na „entity list“ ich neuveriteľne poškodí. Toto vyhlásenie prichádza v čase, kedy britská ARM bola donútená pozastaviť dodávky čipov pre čínskeho telekomunikačného giganta. Na slová CEO-a ARM upozorňuje portál Gizmochina.com.

Obmedzenia sa netýkajú len amerických firiem

Problémom tohto konfliktu nie je ani tak to, že spoločnosti Huawei je bránené spolupracovať s americkými firmami, ale to, že mnoho zahraničných firiem mimo Ameriky má z nejakej časti účasť amerických spoločností vo svojich štruktúrach. Nemusia to byť však len majetkové práva, ale napríklad aj technológie, ktoré využívajú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším problémom je, že americká vláda do dnešného dňa nebola schopná priniesť dôveryhodné dôkazy proti Huaweiu, s výnimkou niekoľkých tvrdení, že čínska vláda využíva Huawei na špionáž. Inými slovami, americká vláda dnes obmedzuje Huawei bez riadneho dôkazu. Najhoršie na tom je, že sa nejedná len o obmedzovanie, ale o priamy zásah obmedzenia fungovania spoločnosti, ktorý sa pretavuje nie len na ďalšie firmy, ale aj na koncových používateľov.

Hermann, CEO ARM povedal:

„Je to naozaj veľmi škodlivé pre Huawei v krátkodobom horizonte a dlhodobo to bude neuveriteľne škodlivé pre ARM a Google a pre americký priemysel,..“. Ďalej dodáva: „Každý dodávateľ na svete začne uvažovať o tom, ako znížiť hrozbu, že ich výrobu ukončí americký prezident. Všetky diskusie, ktoré mám v súčasnosti s firmami v Európe, sú o tom, ako obísť cez svoje portfólio americké duševného vlastníctva , čo je strašne smutné a deštruktívne.“

Inými slovami, tento ekonomický konflikt nie je len konfliktom USA a Huaweiu, ale týka sa nás všetkých. Svojim spôsobom sa jedná o precedens, ktorý v budúcnosti môže ovplyvniť tisícky iných firiem, ktorým „kúzelným“ prútom dokáže niekto zamedziť možnosti plnohodnotného fungovania.

Na konci dňa na to však doplatia samotní používatelia a ľudia, ktorí fyzicky stoja za výrobov daných produktov a služieb.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre