SamsungSpravodajstvoTechnológie

Samsung pracuje na telefóne, ktorý bude možné zložiť do písmena „Z“

Patent spoločnosti Samsung odhaľuje, že kórejský výrobca smartfónov pracuje na zariadení, ktoré bude možné zložiť v dvoch častiach.

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Samsung patrí v súčasnosti k trhovým lídrom v oblasti skladateľných zariadení. Len pár dní dozadu na trh prišiel nový model telefónu, P50 Pocket, ktorého cieľom je zvrátiť misky váh v prospech spoločnosti Huawei. Zdá sa však, že Samsung si pozíciu trhového lídra nenechá len tak ľahko zobrať, naznačuje to jeden z novších patentov spoločnosti, na ktorý poukazuje portál LetsGoDigital.org.

Samsung pracuje na smartfóne, ktorý bude možné zložiť do písmena „Z“

Samsung zjavne nepracuje len na novej generácii telefónov Z Fold, či Z Flip, ale i na smartfóne, ktorý bude na prvý pohľad iným. Ukazuje to odkrytý patent telefónu, ktorý je možné zložiť až dvakrát. Inými slovami, telefón disponuje až tromi „bežnými“ displejmi, ktoré je možné rozložiť prostredníctvom dvoch skladacích pántov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung_patent spolocnosti s ohybnym displejom v dvoch castiach
Zdroj: letsgodigital.org

Podľa publikovaných informácií, 42-stranový dokument opisujúci patent, bol uverejnený 23. decembra. Ide o zariadenie pozostávajúce z troch častí displeja, ktoré je možné zložiť do tvaru písmena „Z“. Inými slovami, jednu časť displeja sklopíte dozadu, zatiaľ čo druhú dopredu.

V rozloženom stave má používateľ k dispozícii  displej o veľkosti tabletu. V zloženom stave má k dispozícii, hoci o niečo hrubší, ale bežný telefón. Rovnako treba uviesť, že vzhľadom na tvarový faktor nie je potrebné implementovať samostatný predný displej. Telefón je možné zložiť tak, že prvá zobrazovacia časť ohybnej obrazovky bude tvoriť prednú obrazovku a to i v zloženej polohe.

Samsung_patent spolocnosti s ohybnym displejom v dvoch castiach_2
Zdroj: letsgodigital.org

Rovnako treba dať do pozornosti, že v porovnaní so súčasnými zariadeniami, Samsung schoval skener odtlačkov prstov pod displej smartfónu a nie do hrany zariadenia. Je to pozoruhodné, pretože zatiaľ neboli predstavené žiadne skladacie smartfóny so snímačom odtlačkov prstov pod displejom. Dokumentácia okrem iného odhaľuje aj to, že zariadenie bude kompatibilné i so stylusom.

Za spomenutie stojí tiež uviesť, že v popise patentu sa uvádza, že okrem USB-C výstupu je k dispozícii aj HDMI port, audio konektor a priehradka na SD kartu. Vzhľadom na prítomnosť HDMI portu sa zdá, že Samsung uvažuje, že telefónom chce nahradiť kancelárske počítače. Po pravde, dávalo by to i zmyslel vzhľadom na očakávanú cenu zariadenia, ktorá bude vyššou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close