APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako môžete posielať cez WhatsApp fotky v plnej kvalite? Tento trik pravdepodobne nepoznáte!

Pozrite sa na to, ako môžete odosielať prostredníctvom aplikácie WhatsApp fotografie v plnej kvalite prostredníctvom tohto málo známeho triku.

Aplikáciu WhatsApp používajú miliardy ľudí pričom na dennej báze mnohí z nich posielajú prostredníctvom aplikácie i fotografie. Všetky tieto prenesené dáta musia servery WhatsAppu spracovať. Preto je logické, že sa WhatsApp snaží ušetriť úložný priestor, ako sa len dá. To je aj jeden z dôvodov, prečo dochádza ku kompresii odoslaných fotografií a teda k zníženiu ich kvality.

Preto, ak ste posielali svojmu známemu kvalitnú fotografiu, ktorú ste napríklad zachytili pri rannom východe slnka, tak váš známy bol zrejme z kvality snímky sklamaný. Kompresné algoritmy WhatsAppu sú oveľa horšie v porovnaní s inými aplikáciami. To prispieva k tomu, že fotografie a videá sú mimo aplikácie WhatsApp doslova nepoužiteľné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako posielať fotky a videá v lepšom rozlíšení

Riešenie tejto situácie je pomerné jednoduché a v zásade veľmi neovplyvní vaše každodenné používanie aplikácie. Pri prikladaní fotografie alebo videa z pamäte zariadenia jednoducho nezvolíte možnosť Galéria, ale možnosť Dokument. Následne kliknete na Prehľadávať ďalšie dokumenty, kde si viete filtrovať všetky dokumenty vrátane fotografií, či videí v pamäti zariadenia.

Výber je síce trochu komplikovanejší, najmä ak ho porovnáme s klasickým výberom z galérie, no daná fotografia alebo video sa odošle v plnej kvalite. Ak máte v pláne odoslať väčšie množstvo fotografií, tak nezabudnite využiť funkciu ich zazipovania, aby ste sa vyhli spamu vo vašej konverzácii.

Mínusy odosielanie fotiek ako dokumentov

Zrejme najväčším mínusom je fakt, že odoslaná fotografia sa ani vám, ani prijímateľovi nezobrazí tak, ako tomu je pri klasickom odoslaní. V konverzácii sa odoslaný dokument zjaví len ako sivá položka s menom, typom súboru a jeho veľkosťou.

ako uvidite fotografiu odoslanu ako dokument
Zdroj: Vosveteit.sk / Takto uvidíte fotografiu v čete odoslanú ako dokument

S týmto faktom sa spája aj to, ako dané fotky prehliadame. Tie sa nezjavia v prostredí aplikácie WhatsApp, ale v klasickej aplikácii Galérie. Taktiež ich vyhľadávanie v chate bude zložitejšie, pretože WhatsApp ich neregistruje ako fotografie, ale ako dokumenty. Preto sa k nim nedá tak ľahko vrátiť a na ich nájdenie musíme prejsť pamäťou zariadenia.

Ak používate cloudové služby aplikácie Google Fotky, odosielanie fotiek pomocou dokumentov nebude vôbec jednoduché. Odoslať ako dokument môžete len fotografiu, ktorá sa fyzicky nachádza v pamäti zariadenia. Fotky zálohované na virtuálnom úložisku sa ako dokument poslať nedajú.

Odosielanie médií v ich plnej kvalite predsa len nie je tak jednoduché a čakajú vás s tým isté nevýhody a preto to zrejme nie je to najlepšie riešenie najmä v prípade, ak s nimi chcete v rozhraní aplikácie neskôr pracovať. Pravdepodobne kvôli dôvodom uvedeným vyššie ostanete pri klasickom odosielaní fotografií a len tie špeciálne, ktoré chcete, aby mala druhá strana uložené v plnej kvalite, odošlete pomocou tohto návodu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close