SamsungSpravodajstvo

Samsung pracuje na revolučnom nápade v oblasti smart hodiniek!

Juhokórejský gigant Samsung si nechal patentovať nápad, ktorý by mohol výrazne zmeniť spôsob používania smart hodiniek.

V odvetví smart hodiniek sa toho za poslednú dobu veľa nezmenilo. Veď prečo by aj, zdá sa, že všetko, čo môžeme zo zápästia ovládať, už dnešné hodinky obsahujú. No je to ale skutočne tak? Výrobcovia ako Samsung si myslia opak. Na informáciu upozornil web theverge.com.

Najnovší príklad pochádza práve z dielne Samsungu, konkrétne ide o ich najnovší patent. Tento patent, ktorý bol podaný na Svetovom úrade duševného vlastníctva (WIPO), zobrazuje hodinky Galaxy Watch s rolovacou obrazovkou a stredovým senzorom fotoaparátu.

samsung smart hodinky
Zdroj: theverge.com

Koncept hodiniek pritom vyzerá ako klasické okrúhle hodinky z dielne Samsungu, no hodinky taktiež umožňujú obrazovku rozšíriť do akéhosi oválu, ktorý má byť o 40 percent väčší, než základná obrazovka.

Podľa Samsungu by väčšia obrazovka lákala na sledovanie videí zo zápästia. Poukazuje na to aj kresba, na ktorej sa zobrazuje film. Dizajn taktiež ukazuje umiestnenie fotoaparátu v strede hodiniek, ktorý by sa zrejme využil najviac pri video hovoroch.

samsung smart hodinky
Zdroj: theverge.com

Zdá sa, že Samsung sa nechce vzdať prenosnejšej verzie fotoaparátu na zápästí. Aj v minulosti sme od tohto juhokórejského výrobcu zaznamenali pokusy o prenosné fotoaparáty, ktoré by boli umiestnené na zápästí.

A aj keď sa nám tento nápad môže zdať úplne nepraktický a nevyužiteľný, opak je zrejme pravdou. Meta (v minulosti Facebook) taktiež pracuje na smart hodinkách, ktoré by obsahovali kameru.

Potenciál využitia smart hodiniek

Dôvody tohto vývoja môžu byť rôzne. Mnohí z nás hodinky stále považujú len za doplnkové zariadenia, ktoré je ale bez použitia smartfónu zbytočné. Všetky funkcie smart hodiniek sú super, no na odpísanie na správu aj tak vytiahneme smartfón.

Áno, isté funkcionality vedia plnohodnotne nahradiť váš smartfón ako napríklad bezkontaktné platenie, no funkcia fotenia na hodinkách? Nateraz to znie viac než neuveriteľne.

V dnešnej dobe vybavujeme oveľa viac vecí cez internet, video hovory sa stali dennou súčasťou našich životov. To si výrobcovia veľmi dobre všímajú. Uvidíme, kam sa vývoj v tomto odvetví posunie a či sa naplní vízia tvorcov seriálu Knight Rider a my budeme plnohodnotne komunikovať cez naše zápästie.

Zdroj: letsgodigital.org

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close