SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Nová technológia umožní vyššiu výdrž batérií v smartfónoch: Hádajte, ktorý výrobca ju prinesie do svojich modelov!

Vyššia výdrž batérie v Xiaomi smartfónoch bude celkovo až o 100 minút na jedno nabitie. Spoločnosť chce túto novinku vyrábať budúci rok.

O vyššej výdrži batérií v smartfónoch snívame snáď všetci. Množstvo smartfónov dnes ponúka buď vyššie kapacity batérií alebo rýchlejšie nabíjanie. V konečnom dôsledku tak môžeme využívať náš smartfón takmer neustále. Čo ak by sme vám však povedali, že s rovnakou kapacitou batérie viete vydržať oveľa dlhšie? Teda zatiaľ tomu tak nie je, no vo veľmi blízkej dobe sa to môže zmeniť. Dôvodom je nová technológia batérií v smartfónoch od čínskeho Xiaomi, ktorá by mala zvýšiť výdrž smartfónov celkovo až o 10%. Informácie o tomto novom type batérií nám prináša portál AndroidAuthority.com a vďaka nemu vieme, kedy Xiaomi plánuje nasadiť tieto batérie v prvých smartfónoch.

Smartfóny od Xiaomi po novom vydržia dlhšie

Na výdrž smartfónov vplýva naozaj veľa faktorov. Čas strávený pred obrazovkou, náročné aplikácie, zvyšujúce sa nároky softvéru na hardvér, prostredie a teplota v akej je zariadenie využívanie a v neposlednom rade i celkový čas využívania smartfónov. Pôvodná kapacita sa postupne degraduje, no i tak je táto kapacita veľmi dôležitá. A ako sa vlastne kapacita smartfónov posudzuje?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Väčšina výrobcov smartfónov prináša smartfóny s minimálnou kapacitou 4000mAh. Táto kapacita sa v smartfónoch neustále navyšuje, teda aspoň tento štandard. A zatiaľ čo sme ešte niekoľko rokov dozadu využívali zariadenia s kapacitou 2000mAh, dnes nájdeme i smartfóny s kapacitou 5000mAh a viac. Xiaomi však ide túto hranicu posunúť ešte ďalej a priniesť novú technológiu batérií. Tá má zaručiť, že spoločnosť umožní dlhšiu výdrž až o 100 minút pri rovnakej veľkosti batérie.

Kedy uvidíme nové batérie v prvých smartfónoch?

Čínska spoločnosť Xiaomi prehlasuje, že nová technológia batérií príde do masovej výroby v druhej polovici roku 2022. To by znamenalo, že by sme nové smartfóny s vyššou výdržou batérie mohli vidieť buď koncom roku 2022 alebo až v priebehu roku 2023. Ak sa teda pýtate, smartfóny využijú túto technológiu, určite ju neuvidíme v zariadeniach z radu Xiaomi 12.

Vzhľadom k zvyšujúcim sa nárokom pre smartfóny je táto technológia pre vyššiu výdrž batérií v smartfónoch naozaj užitočnou novinkou. Pri rozvíjajúcej sa 5G komunikačnej technológii a zvyšujúcim sa nárokom softvéru na hardvér si naozaj polepšíme a musíme vám povedať, že 100 minút na jedno nabitie navyše je naozaj skvelým posunom.

Čo na novú technológiu pre batérie v smartfónoch poviete vy? A využívate smartfóny od spoločnosti Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close