Samsung potvrdil príchod modelu Galaxy S23 FE: Kedy prebehne jeho predstavenie?

Samsung Galaxy S23 FE skutočne príde na trh, potvrdzuje predstaviteľ spoločnosti. Pozrite sa, čo všetko o ňom vieme.

samsung galaxy S22
Zdroj: Framesira / Shutterstock.com

Predstavenie novej generácie skladateľných smartfónov od Samsungu je za nami. Modely Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5 očarili fanúšikov už počas predstavenia, pričom ponúkli hneď niekoľko inovácií. Po predstavení nových „skladačiek“ však prichádza na rad oznámenie o ďalších smartfónoch, ktoré nám juhokórejský gigant ponúkne na trhu. Jedným z nich má byť aj Samsung Galaxy S23 FE o ktorom sme počuli už viacero dohadov. Portál androidauthority.com nám však teraz prináša oficiálne informácie o tomto lacnejšom smartfóne založenom na vlajkovej sérii telefónov. Kedy by sme mohli sledovať predstavenie aj tohto smartfónu a čo všetko o ňom vieme? Všetko si teraz prezradíme v našom článku.

Samsung Galaxy S23 FE nakoniec príde

Okolo predstavenia ďalšej generácie fanúšikovskej edície smartfónov od Samsungu sa točia viaceré špekulácie. Dôvodom je najmä to, že minulorčná generácia smartfónov z vlajkovej série Galaxy S22 svoju fanúšikovskú edíciu nezískala. Tohtoročná séria by to však mohla napraviť, čo nám potvrdzuje aj Justin Hume, predstaviteľ spoločnosti Samsung. Na model s označením Galaxy S23 FE sa ho spýtali v rozhovore redaktori z Android Authority, ktorí poukázali na to, že medzi Galaxy A54 a Galaxy S23 je medzera na jeden FE model. Touto medzerou pochopiteľne mysleli to, že výbava Galaxy A54 a Galaxy S23 má od seba pomerne ďaleko a v portfóliu chýba niečo ako „zabijak vlajkových lodí“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Práve teraz je tam medzera veľkosti FE,“ odpovedal vedúci pracovník a zasmial sa. „Bude urobené vyhlásenie. Bezprostredne.“

Týmito slovami odpovedal predstaviteľ spoločnosti Samsung, Justin Hume v rozhovore. Touto odpoveďou nám zároveň potvrdil, že model s označením Galaxy S23 FE skutočne príde. Zatiaľ však nevieme či telefón nakoniec získajú toto označenie, v každom prípade pôjde o model, ktorý bude spadať pod fanúšikovské edície spoločnosti. Oznámenie o predstavení smartfónu by sme mali získať v blízkej dobe, musíme byť len trpezliví.

Akú výbavu model ponúkne?

V súčasnosti sa o smartfóne s označením Galaxy S23 FE šíria rôzne dohady a špekulácie. Podľa nich by mal nový smartfón z fanúšikovskej edície ponúknuť dizajn podobný modelu Galaxy A54. Okrem toho by však juhokórejský gigant mal opäť vsadiť na čipset zo série Exynos, konkrétne sa rozpráva o čipsete Exynos 2200. Iné úniky rovnako poukazujú na čipset Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý sme mohli vidieť napríklad v minuloročných skladateľných smartfónoch od Samsungu.

samsung galaxy s23+ zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Skoršie úniky poukázali aj na kapacitu batérie, ktorá by mala mať až 4500mAh. Model by mal ponúkuť aj 25W nabíjanie či fotoaparát s troma snímačmi. Hlavný snímač fotoaparátu modelu Galaxy S23 FE by pritom mal mať až 50 megapixelov. Dátum predstavenia telefónu zatiaľ nie je jasný, podľa všetkého by ale mohol prísť už v horizonte najbližších týždňov.

Tešíte sa na predstavenie novej fanúšikovskej edície od Samsungu? A čo by ste v jeho výbave videli najradšej? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre