Skladateľný smartfón Samsung Galaxy Fold je oficiálne predstavený. Poznáme cenu ako aj špecifikácie

Samsung Galaxy Fold
Zdroj: produktová fotografia

20. február nebol len dňom spoločnosti Xiaomi, ale aj ďalšieho mobilného giganta – kórejskej spoločnosti Samsung, ktorá predstavila nie jedno, ale hneď niekoľko vlajkových lodí. O priamom prenose z predstavenia tohto zariadenia sme vám priniesli reportu tu. Podrobnejší report sme však nepriniesli, teda až doteraz.

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold_2 (1)
Zdroj: produktová fotografia

Samsung oficiálne predstavil jeden z najočkovanejších smartfónov tohto roka – Samsung Galaxy Fold, ktorý sa radí do kategórie skladateľných zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Samsung dnes píše novú kapitolu v histórii mobilných inovácií a mení, čo sa pri smartfónoch doposiaľ považovalo za možné. Galaxy Fold je zástupcom úplne novej kategórie mobilných zariadení, ktorá vďaka displeju Infinity Flex otvára cestu doposiaľ nevídaným možnostiam,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Galaxy Fold sme vytvorili pre tých, ktorí chcú zažiť, aké možnosti dokáže ponúknuť prémiové skladacie zariadenie, a ktorí chcú prekročiť obmedzenie bežných smartfónov.“

Pri výrobe tohto smartfónu bolo použitých viacero doteraz neznámych technológií. Jednou z nich je napríklad nový typ displeja, ktorý možno ohýbať a to vďaka novo vyvinutej polymérovej vrstve displeja, ktorá je približne o polovicu tenšia ako v prípade „klasických“ displejov. Ďalšou technologickou novinkou sú novo vyvinuté pánty, ktoré do seba zapadajú prostredníctvom ozubených koliesok. A takto by sme mohli pokračovať niekoľko desiatok minút.

Samsung Galaxy Fold_3
Zdroj: produktová fotografia

Nový typ zariadenia vrátane nového rozhrania ponúka niekoľko aditívnych funkcií, ktoré boli doteraz „neznámym pojmom“. Tými najvypuklejšími novinkami sú práca s viacerými aktívnymi oknami súčasne. Celkovo možno na hlavnom displeji pracovať až s 3 aktívnymi aplikáciami. Ďalšou novinkou je otváranie aplikácií, resp. prechod z klasického rozhrania mobilu do režimu rozloženého zariadenia a následného vrátenia do pôvodného stavu.

Prejdime však teraz k hardwaru, ktorý skutočne stojí za to.  Nižšie si môžete pozrieť kompletné špecifikácie zariadenia.

Špecifikácie Samsungu Galaxy Fond

Galaxy Fold

Displej

Hlavný displej: 7,3” QXGA+ dynamický AMOLED (4,2:3)

Vonkajší displej: 4,6” HD+ Super AMOLED (21:9)

* Rozmer displeja je stanovený na základe uhlopriečky ideálneho obdĺžnika bez prihliadnutia na zaoblenie rohov

Fotoaparát

Vonkajší fotoaparát

 10 Mpx, selfie fotoaparát, f/2,2

Zadný trojitý fotoaparát

 16 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát, f/2,2

 12 Mpx širokouhlý fotoaparát, Dual Pixel AF, OIS, f/1,5 / f/2,4

 12 Mpx teleobjektív, PDAF, OIS, f/2,4, 2x optický zoom

Predný duálny fotoaparát

 10 Mpx širokouhlý selfie fotoaparát,  f/2,2

   8 Mpx RGB hĺbkový objektív, f/1,9

Aplikačný procesor

7nm 64bitový osemjadrový procesor

Pamäť

12 GB RAM (LPDDR4x), 512 GB (UFS3.0)

* Veľkosť užívateľskej pamäti je menšia než celková kapacita pamäti, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäti sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.

* Bez slotu MicroSD

Batéria

4 380 mAh (typická)*

Rýchle nabíjanie káblom aj bezdrôtovo

Káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi QC2.0 a AFC

Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné so štandardmi WPC a PMA

* 4 380 mAh (typická) sa vzťahuje k typickej hodnote kapacity batérie testovanej v podmienkach nezávislého laboratória. Typická hodnota je odhadovaná priemerná hodnota s ohľadom na odchýlku v kapacite batérie pri vzorkách batérií. Menovitá (minimálna) kapacita je 4 275 mAh. Skutočná životnosť batérie sa môže líšiť v závislosti na parametroch používaných sietí, spôsobe používania a ďalších faktoroch.

OS

Android 9.0 (Pie)

Aby sme nezabudli, Samsung si za tento smartfón nechá aj poriadne zaplatiť. Stáť by mal do 2 000 dolárov.

Zdroj: vlastný, tlačová správa

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre