SpravodajstvoXiaomi

RedmiBook 14 je oficiálne predstavený. Pozrite sa čo prináša jeden z najdostupnejších notebookov s Intel i7 procesorom 8. generácie

Dnešný deň pre fanúšikov spoločnosti Xiaomi, resp. jej dcérskej spoločnosti Redmi je malým sviatkom. Spoločnosť Redmi totiž dnes oficiálne predstavila smartfón Redmi K20 PRO, a najnovšie zdieľa informácie o prvom notebooku Redmi, ktorý na trh príde s procesorom Intel Core i7. Upozorňuje na to portál Gizchina.com.

RedmiBook 14

RedmiBook 14 bezpochyby dizajnovo vychádza z kriviek Xiaomi Mi Air notebookov. Niet sa však čomu diviť, Mi Air zariadenia z dizajnového hľadiska patria medzi notebooku s pozitívnou odozvou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Už asi tušíte, že sa nebude jednať o veľký 15,6“ notebook, ale o 14“ FULL HD displej, s hranami okolo displeja o šírke 5,75mm. Celkovo, pomer displeja ku hranám zariadenia je 81,2%.

Redmibook 14 predstaveny
Zdroj: Xiaomishka (Youtube)

Rozmery notebooku sú 309,6mm x 210,9mm x 14,8mm. Váži 1,5kg. Vo výsledku sa môžeme tak hovoriť o žiletke. Tak ako pri Mi Air notebookoch, tak aj v tomto prípade je celý notebook vyhotovený z kovu. Pod „kapotou“ nájdeme 8. generáciu procesorov Intel i7/i5, ktorý je doplnený o grafickú kartu NVIDIA GeForce MX250, 8GB RAM a úložným priestorom typu SATA SSD od 256GB do 512GB, v závislosti od zvoleného modelu. Samozrejmosťou je aj čítačka odtlačkov prstov, ktorej reakčná doba je 1,2 sekundy.

Redmibook 14 predstaveny_3
Zdroj: Xiaomishka (Youtube)

Podľa Redmi, životnosť batérie na jedno nabitie by mala byť približne 10 hodín. Aby sme ešte nezabudli, RedmiBook príde s zvukovým systémom Digital Theatre System (DTS) – digitálny viackanálový formát priestorového ozvučenia.

Redmibook 14 predstaveny_2
Zdroj: Xiaomishka (Youtube)

Notebook zároveň disponuje konektivitou v podobe 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, HDMI a samozrejme nechýba ako klasický audio jack, ktorý sa však rozmachom Bluetooth slúchadiel / technológie stáva stále menej dôležitým.

Redmibook 14 predstaveny cena
Zdroj: Xiaomishka (Youtube)

Redmi si za verziu notebooku s i5 procesorom v najnižšej konfigurácii bude pýtať približne 520€. Za i7 verziu v najvyššej konfigurácii si záujemcovia budú musieť priplatiť približne ďalších 130€.

Zdroj: Gizchina.com, fotografie: Youtube

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close