Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7: Aký je reálny rozdiel v kvalite fotografií? Pozrite si náš test!

Pripravili sme si pre Vás test zariadenia Redmi Note 7 so 48 MP kamerou, ktorý si zmeral sily so zariadením Redmi Note 8 Pro, ktorý má 64-MP snímač.

Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7
Zdroj: Vosveteit.sk

Začiatkom tohto mesiaca sme si pre Vás pripravili recenziu na smartfón Redmi Note 8 Pro, v rámci ktorej sme značnú časť pozornosti venovali 64-megapixlovej kamere, ktorú sme porovnávali so smartfónom Xiaomi Mi 9T. Dnes sme si pre Vás pripravili porovnanie kvality kamery Redmi Note 8 Pro a kamery zariadenia Redmi Note 7. Oplatí sa spraviť upgrade? Na to dostanete odpoveď nižšie.

Redmi Note 8 Pro vs Redmi Note 7: Porovnanie kvality fotografií

Predtým ako prejdeme k samotným fotografiám, tak nižšie si môžete pozrieť prehľad špecifikácií kamier jednotlivých zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 8 Pro Redmi Note 7
  • 64 MP, f / 1,9 (širokohulý), 0,8 um, PDAF
  • 8 MP, f / 2,2, (ultraširokouhlý), 1,12 um
  • 2 MP, f / 2,4, 1,75 um (makro kamera)
  • 2 MP, f / 2,4, snímač hĺbky
  • 48 MP, f/1.8, 1,6 um (Samsung S5KGM1)
  • 5 MP, f/2.2, 1,2 um, snímač hĺbky

Nuž, nebudeme dlho obkecávať jednotlivé fotografie, ale rovno sa vrhnime k ich porovnávaniu. Je predsa lepšie raz vidieť, ako o tom 10-krát počuť.

Porovnanie kvality snímok

Na prvých dvoch pároch fotografií môžete vidieť porovnanie snímok v  prípade nastavenia najvyššieho možného rozlíšenia snímača, teda 64-megapixelov vs 48-megapixelov.

Pocitovo máme lepší pocit zo zariadenia Redmi Note 8 Pro, ktoré podľa nášho názoru o niečo lepšie spracuváva pozadie („bokeh efekt“), tak isto farby sa nám zdajú o niečo reálnejšie. Nižšie sme si pre Vás pripravili sériu fotografií, ktoré boli vytvorené za defaultných nastavení.

Pri fotografiách vyššie sme Vám chceli ukázať sýtosť farieb, ktorá na prvý pohľad hrá v prospech zariadenia Redmi Note 7. Celkovo však nevidíme veľký rozdiel v kvalite pri fotografiách, ktoré zachytávajú objekt zblízka. Prvý rozdiel, ktorý však nie je až tak výrazný z pohľadu kvality detailov, vidíme pri snímke záberu na väčšiu vzdialenosť, kedy je pre nás víťazom Redmi Note 8 Pro.

Fotografie nižšie boli vyhotovené počas západu slnka, kedy svetelné podmienky neboli celkom ideálne.

Tak ako v predošlom prípade, tak aj v tomto je pre nás víťazom smartfón Redmi Note 8 Pro. Ako môžete vidieť vyššie, tak smartfónu sa podarilo zachytiť viac detailov ako v prípade zariadenia Note 7, pričom aj farebnosť fotografií sa nám zdá o niečo hodnovernejšia.

Záver

Oba smartfóny fotia na svoju cenovú kategóriu nadpriemerne. Priznáme sa, že viac sa nám páčia fotografie zo zariadenia Redmi Note 8 Pro, ale rozdiel nie je vôbec dramatický a v prípade dobrých svetelných podmienok by ste rozdiely na fotografiách hľadali relatívne ťažko. Rozdiely sú z nášho pohľadu vidieť hlavne za slabších svetelných podmienok.  Smartfón Redmi Note 8 Pro však aktuálne stojí približne 238€ spolu aj s poštovným EU Priority Line (viď odkaz nižšie), pri ktorom nedoplácate žiadne ďalšie poplatky. V prípade smartfónu Redmi Note 7 je cena približne 166€ spolu aj s poštovným a rovnakým typom dopravy. Oplatí sa teda ísť do lacnejšej varianty alebo nie?  Z pohľadu kamery veľké rozdiely nie sú, preto ak nie je pre Vás smerodajný výkon zariadenia, ale kamera a zároveň chcete čo najviac ušetriť, tak choďte do Redmi Note 7 / Pro verzie zariadenia. Ak ste však hráčom mobilných hier, tak neváhajte ani sekundu a berte Redmi Note 8 Pro.

Pozri aktuálnu cenu: Redmi Note 8 Pro     Pozri aktuálnu cenu: Redmi Note 7

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre