Redmi Note 10 Pro 5G je na svete: Čo ponúka čínska verzia smartfónu a príde do Európy?

Redmi Note 10 Pro 5G je atraktívnym smartfónom s nízkou cenou. Čo všetko model určený pre Čínu ponúkne? A ako je na tom s dostupnosťou?

Redmi Note 10 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Oficiálne predstavenie smartfónu Redmi Note 10 Pro 5G pre Čínu je za nami a i keď sme po jeho boku očakávali ešte minimálne jeden smartfón s označením Ultra, nestalo sa tomu tak. Vystačiť si tak nateraz budeme musieť len s jedným modelom, ktorý toho ponúkne naozaj veľa. Ide však už o tretí model s označením Redmi Note 10 Pro, pri nákupoch z Číny by ste si teda mali dávať pozor, ktorý model naozaj kupujete. Čo však táto novinka pre Čínu ponúka? A bude dostupná i v Európe?

Redmi Note 10 Pro 5G

Pre začiatok, model si nazveme Redmi Note 10 Pro 5G. Odlišuje smartfón od ostatných verzií, pričom jedna už existuje v Európe a druhá taktiež v Indii, tú u nás však poznáme pod názvom Redmi Note 10S. Čínska verzia smartfónu však ponúka úplne inú výbavu, ktorej najvýznamnejším parametrom je čipset. Nachádza sa tu MediaTek Dimensity 1100 a displej narozdiel od ostatných verzií je len IPS LCD, avšak so 120Hz obnovovacou frekvenciou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kamera sa skladá z troch snímačov, pričom hlavný má 64mpx, ultraširoký 8mpx a makro len 2mpx. O selfie snímky sa postará 16mpx snímač kamery. Výdrž smartfónu tiež nie je k zahodeniu, 5000mAh batéria je napájaná 67W nabíjaním, čo na cenu smartfónu vôbec nie je málo. Bonusom sú i napríklad stereo reproduktory vytvorené v spolupráci s JBL, Redmi Note 10 Pro 5G však nedisponuje 3,5mm jackom.

Redmi Note 10 Pro 5G
Zdroj: Xiaomi

Pamäťové konfigurácie sú k dispozícii tri. Základná verzia prinesie 6GB pamäte RAM a 128GB interného úložiska, komu by však bolo málo, k dispozícii bude i 8+128GB a 8+256GB verzia. Operačný systém smartfónu je Android 11 v kombinácii s nadstavbou MIUI 12.5. Čo však je zaujímavé, cena smartfónu je neskutočne nízka. Za najnižšiu verziu si spoločnosť vypýta len 191€, pričom najdrahšia verzia bude dostupná za 255€.

Dostupnosť modelu

Ako sme spomínali, nový model s označením 5G je určený primárne pre Čínu. Jeho globálna dostupnosť sa však nepopiera a u Xiaomi človek nikdy nevie. V prípade globálnej distribúcie sa však očakáva zmena názvu smartfónu, preto budeme situáciu naďalej sledovať.

Nadchol smartfón i vás, alebo sa vám nezdá atraktívny? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre