ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei oficiálne potvrdil dátum, kedy predstaví HarmonyOS pre smartfóny. Je to dátum konca Androidu?

Huawei oficiálne potvrdil dátum predstavenia HarmonyOS pre smartfóny. Rozosiela médiám pozvánku, kedy bude predstavený.

V priebehu včerajšieho dňa technologickú komunitu obehla správa, že Huawei už v priebehu nasledujúcich dní oficiálne predstaví HarmonyOS, nový operačný systém pre smartfóny, ktorý má byť konkurenciou pre Android.

Samozrejme, túto horúcu správu sme pokryli aj my. Pôvodcom správy bola najmä zmena názvu EMUI skupiny na sociálnej sieti Weibo, na HarmonyOS. Najnovšie spoločnosť Huawei začala kontaktovať média, aby si do kalendára pridali dátum 2.6.2021. Dôvodom je už vyššie spomínaný operačný systém HarmonyOS.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

“Dobrý deň,

spoločnosť Huawei predstaví budúci týždeň nový operačný systém HarmonyOS spolu s ďalšími novými produktmi. Novinári a fanúšikovia po celom svete budú mať možnosť sledovať svetovú premiéru nového systému prostredníctvom virtuálneho prenosu.

Dátum: 2. júna 2021

Čas: 13:00 (CET)

Budeme radi, ak sa k sledovaniu pripojíte. Prosíme o potvrdenie účasti – odkaz na sledovanie online predstavenia Vám bude následne zaslaný.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,..” píše sa v pozvánke od spoločnosti Huawei, ktorá upozorňuje na uvedenie HarmonyOS do obehu.

Huawei má ambiciózne plány

V minulosti sa Huawei vyjadril, že chce distribuovať aktualizáciu s HarmonyOS v tomto roku pre 300-miliónov zariadení z čoho má byť 200-miliónov smartfónov. Rovnako spoločnosť prezradila, že si trúfa v strednodobom horizonte pokryť 16% trhu.

Za spomenutie tiež stojí pripomenúť, že v minulosti sa objavili  špekulácie, ktoré hovorili o  ďalších  výrobcoch smartfónov, ktorí sa rovnako pozerajú po HarmonyOS. Ide najmä o čínskych výrobcov smartfónov, ako je napríklad Oppo, Xiaomi, Vivo a ďalší. Môžeme však očakávať, že spomínaní výrobcovia, ak by siahli po alternatívnom OS, tak s veľkou pravdepodobnosťou by ho vyskúšali najmä v domácej Číne, kde Mobilné služby Google nie sú natoľko populárnymi, ako je to vo zvyšku sveta.

Tak či onak, viac informácií sa bezpochyby dozvieme už v najbližšiu stredu, kedy bude predstavený HarmonyOS. Rovnako nás možno spoločnosť prekvapí aj rôznymi spoluprácami s ďalšími výrobcami smartfónov. V každom prípade, Huawei má v súčasnosti používateľskú základňu o veľkosti viac ako pol miliardy aktívnych používateľov. Inými slovami, HarmonyOS zo strany konkurencie, by nemal byť podceňovaným. Rovnakú situáciu sme mohli vidieť aj v čase, keď na trhu bol jedným z dominantných hráčov s mobilnými operačnými systémami Microsoft, ktorý podceňoval Android. Dnes Windows Phone, resp. Windows Mobile, je mŕtvym operačným systémom a Android dominuje. Bude sa opakovať rovnaká situácia?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close