SpravodajstvoXiaomi

Redmi K40 na globálnom trhu? Redmi nás zasa potrápi s názvami!

Redmi K40 línia už čaká na svoj globálny debut a my poznáme, pod akými názvami sa ku nám dostanú. Všetky modely sa ku nám však nedostanú.

Smartfóny zo série Redmi K bývajú to najlepšie, čo Redmi za rok vytvorí. Inak tomu nie je ani v prípade tohtoročnej generácie Redmi K40. Táto modelová rada však na globálny trh nevstupuje, teda aspoň nie pod originálnymi názvami. A tak sa nám tu dostávajú pod rôznymi názvami pod hlavnou líniou Xiaomi, či dokonca Poco. Portál Gizmochina.com nám teraz poodhaľuje názvy týchto zariadení na globálnom trhu. A už teraz vieme, že nás Redmi zasa potrápi.

Redmi K40

Základný model ponúka 120Hz Super AMOLED displej, čipset Snapdragon 870, ktorý zvláda 5G konektivitu a triple kameru s hlavným 48mpx snímačom. Niet pochýb, že s cenou pohybujúcou sa okolo 500 dolárov je veľkým cenovým trhákom. Na model sa tešíme i v našich končinách a to pod názvom Poco F3.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi K40 Pro

Pro verzia smartfónu ponúkne rovnaký displej ako základná verzia, zmena však nastáva v čipsete, kedy Redmi nasadil vlajkový Snapdragon 888. Vylepšená je i kamera s troma snímačmi. Hlavný snímač má až 64mpx a rovnako ako i základný model ponúka stereo reproduktory. Pri Redmi K40 Pro si však priplatíme 100 dolárov. Žiaľ, model zrejme za hranice Číny nevýjde a na Pro model v globálnej verzii môžeme zabudnúť.

Redmi K40 Pro+

Redmi K40 Pro+ poteší svojich majiteľov dokonalou mobilnou fotografiou s hlavným snímačom na úrovni 108mpx. Od Pro modelu sa veľmi nelíši, no odlišná je cena, kedy za 12/256GB verziu zaplatíte 770 dolárov. Model iné pamäťové konfigurácie neponúka, preto je cena fixná a pri modeli len tak neušetríme. Tento model by mal prísť na globálny trh pod názvom Mi 11i. Tu však ale popletené názvy nekončia a model získava i svoje osobitné pomenovanie pre Indiu. V Indii teda ponesie názov Mi 11X.

Xiaomi nám s názvami vie očas riadne zamotať hlavu a vôbec nás neprekvapuje, že modely z radu Redmi K40 budú rozdelené do viacerých modelových línií. Na smartfóny však už netrpezlivo čakáme a sme si istí, že na globálny trh zavítajú už čoskoro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close