ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei prezrádza, na koľko smartfónov s HarmonyOS si trúfa v tomto roku. Je to málo, či veľa?

Ide o ambiciózny plán, ktorý bude ťažké naplniť.

HarmonyOS je operačný systém, ktorý je vyvíjaný spoločnosťou Huawei. Hoci v minulosti spoločnosť prezradila, že vývoj HarmonyOS začal ešte pred sankciami zo strany amerických úradov, tak tie nepochybne akcelerovali prácu na tomto operačnom systéme, ktorý bol koncom minulého roka vo vývojárskej verzii uvoľnení pre smartfóny (pozn. redakcie: doposiaľ bol dostupný pre niektoré druhy produktov. Napríklad pre chytré televízory).

Distribúcia HarmonyOS je predo dvermi

Počas predstavenia zariadenia Huawei Mate X2 spoločnosť prezradila, že má v pláne už v priebehu apríla tohto roka začať s „ostrou“ distribúciou HarmonyOS pre prvé zariadenia. Hoci spoločnosť nespresnila, v ktorých regiónoch bude OS distribuovaný, tak môžeme očakávať, že pôjde len o Čínu, prípadne o ďalšie ázijské trhy. K týmto záverom sme došli na základe toho, že v minulosti nám slovenská pobočka spoločnosti prezradila, že približne v rovnakom období spoločnosť uvoľní pripravovaný OS v našom regióne, avšak vo vývojárskej verzii. Rovnako treba dodať, že prechod na nový OS bude dobrovoľným. 

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je predpokladaný počet zariadení, ktoré budú poháňané HarmonyOS. Portál global.chinadaily.com.cn s odvolaním sa na Wang Chenglu, prezidenta softwarovej časti spoločnosti Huawei, píše o 200-miliónoch smartfónoch poháňaných pripravovaným OS v tomto roku. Wang konkrétne uviedol:

„Spoločnosť Huawei si kladie za cieľ mať v roku 2021 HarmonyOS najmenej v 300 miliónoch zariadeniach, z toho 200 miliónov budú smartfóny a viac ako 30 miliónov z nich budú tablety, inteligentné hodinky, inteligentné televízory a ďalšie produkty,“ uviedol Wang s tým, že zvyšok budú produkty tretích strán používajúci operačný systém vyvinutý ich spoločnosťou.

Plán spoločnosti znie vcelku ambiciózne, hoci sa to nemusí na prvý pohľad zdať. Za spomenutie určite stojí povedať, že Huawei disponuje používateľskou základňou o veľkosti 530-miliónov aktívnych používateľov. Ide konkrétne o používateľov, ktorí sa pripájajú a nejakým spôsobom využívajú App Gallery. Inými slovami hovoríme o tom, že Huawei chce takmer polovicu používateľov smartfónov (a tabletov) preorientovať z Androidu na HarmonyOS.  Je to podľa vás v silách spoločnosti?

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close