BezpečnosťHuaweiSpravodajstvo

Čína reaguje na sprísnené sankcie voči Huaweiu a ďalším technologickým gigantom

Čína reaguje na nové sankcie namierené voči spoločnosti Huawei a ďalším technologickým gigantom. Krajina žiada férové zaobchádzanie s čínskymi spoločnosťami.

Vzťahy medzi Čínou a USA sú už dlhšiu dobu na ostrie noža. Mnohí očakávali, že výmenou amerického prezidenta, Donalda Trumpa za Joe Bidena, dôjde k tak dlho žiadanému zmierneniu napätia. To sa bohužiaľ nekoná, ba naopak. Vzťahy sa aj naďalej vyostrujú a sú stále napätejšími.

Čína reaguje na nové „kolo sankcií“

Najnovšie portál aljazeera upozorňuje na reakciu Číny, ktorá z posledných krokov amerických úradov nie je nadšená. Podľa vyjadrení hovorcu čínskeho Ministerstva zahraničia, táto situácia nemá víťaza, ale len porazených. Ten totiž hovorí, že sprísnenie sankcií naštrbí výmenu technológií, a to nie len medzi samotným krajinami, ale naprieč celým svetom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Vážne to naruší technologické výmeny a obchodné výmeny týchto dvoch krajín a celého sveta, naruší to globálne priemyselné reťazce a dodávateľské reťazce,“ Zhao Lijian ďalej hovorí: „USA by mali okamžite zastaviť potlačovanie čínskych spoločností a zaobchádzať s čínskymi spoločnosťami spravodlivým a nediskriminačným spôsobom. “

Nové sankcie, ktoré zaviedli americké úrady, rozširujú obmedzenia v podobe vývozu tovarov a služieb pre Huawei. Konkrétne, po novom je obmedzený aj vývoz časti tovarov, ktoré boli v minulosti licencovanými americkými úradmi, aby mohli byť aj naďalej dodávané. Nové obmedzujúce pravidlá sa netýkajú totiž už len 5G komponentov ako takých, ale aj komponentov, ktoré sú využívané spolu s 5G zariadeniami. Ide tak napríklad o antény, batérie, polovodiče a podobne.

USA pokladá za hrozbu aj ďalšie čínske spoločnosti

Okrem iného treba spomenúť, že americké úrady nemajú na muške len Huawei, ale aj ďalších technologických gigantov.  FCC (Federálna komunikačná komisia USA) pritvrdila svoj postoj smerom k 5 čínskym spoločnostiam na čele s Huaweiom. Okrem toho, že úrad označil dané spoločnosti za hrozbu, tak zverejnil aj zoznam produktov a služieb, ktoré sú potenciálne nebezpečné. V súvislosti s čínskym technologickým gigantom, viac menej označil za nebezpečné všetky produkty, či služby, ktoré Huawei vyrába.

Ako hodnotíte kroky amerických úradov smerom k čínskym spoločnostiam. Pokladáte ich za správne, alebo práve naopak, za nesprávne? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close