Redmi 10X a Redmi 10X Pro sú predstavené. Ide o kombináciu lákavej ceny a moderných technológií

Redmi ukazuje vcelku výkonné a cenovo dostupné 5G smartfóny

Redmi 10X_prehlad specifikacii
Zdroj: Redmi (Weibo)

Po približne 2-týždňovom postupnom uvoľňovaní informácií ohľadne špecifikácií smartfónu Redmi 10X, spoločnosť oficiálne uviedla smartfón na trh. Prekvapením je, že nebol predstavený len jeden smartfóne, ale hneď dva.

Redmi 10X a Redmi 10X Pro: Rozdiely nie sú veľkými

Rozdiely v prípade oboch smartfónov nie sú až tak výraznými. Obe zariadenia ponúkajú rovnaký 6,57“ AMOLED s podporou HDR10+ a FULL HD+ rozlíšením. Pomer strán displeja je 20:9, kontrast 4 300 000 : 1, a maximálna svietivosť displeja je 800 nitov. Nechýba ani podpora technológie DC Dimming (ide o technológiu stmievania displeja, kedy dochádza k stmaveniu prostredníctvom odoberaného jednosmerného prúdu), vysoká vzorkovacia frekvencia 180Hz a obnovovacia frekvencia 60Hz. Obe zariadenia zároveň disponujú vnoreným skenerom odtlačkov prstov v displeji.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi 10X_displej
Redmi 10X_procesor Mediatek Dimensity 820

V oboch prípadoch sú zariadenia poháňané procesorom spoločnosti MediaTek, Dimensity 820 s podporou 5G technológie (pre 2 aktívne SIM karty súčasne). Ide o procesor, ktorý je vyrobený 7nm procesom. Procesor je navrhnutý pre operátorov pôsobiacich v Ázii, Amerike a v Európe. Znamená to, že by smartfón mohol byť v budúcnosti dostupný aj v našom regióne. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť zatiaľ nepotvrdila správy o tom, že zariadenie bude uvedené aj na globálny trh. Procesor je doplnený o grafický čip Arm Mali G57 s podporou technológie HyperEngine 2.0. Nechýba ani vodné chladenie pre lepší odvod tepla. Zariadenia budú dostupné v rôznych konfiguráciách od 6GB/64GB do 8GB RAM/256GB úložného priestoru.

Redmi 10X_procesor Mediatek Dimensity 820
Zdroj: Youtube (Redmi)

V prípade batérie, zariadenia budú poháňať batériou s kapacitou 4 520 mAh. Zatiaľ čo v prípade 10X bude smartfón podporovať rýchle nabíjanie do 22,5W, tak v prípade Pro verzie maximálny výkon je 33W. Jedným z ďalších rozdielov je aj podpora NFC technológie, ktorá hrá v prospech Pro verzie smartfónu.

Redmi 10X Pro_specifikacie
Zdroj: Youtube (Redmi)

Redmi 10X Pro je vybavený 4 kamerami. Konkrétne hlavným snímačom Sony IMX686, ktorý disponuje 48-megapixelovým rozlíšením, doplnený je o 8-megapixelový ultraširoký snímač, 5-megapixelový makro snímačom a 5-megaplixelovým tele objektív.  Pro verzia smartfónu zároveň podporuje 3-násobnné optické priblíženie a 30-násobné digitálne priblíženie a nechýba mu optická stabilizácia obrazu (OIS), ktorá je v tejto cenovej ketegórii skôr výnimkou, ako pravidlom. Fotoaparát Redmi 10X má 48-megapixlový hlavný fotoaparát, ktorému pomáha 8-megapixlový ultraširoký fotoaparát, 2-megapixlový makro fotoaparát a fotoaparát s hĺbkou 2 megapixely. V prípade rozlíšenia selfie kamery, Pro verzia disponuje 20-megapixelovým snímačom  a 10X verzia disopnuje rozlíšením 16-megapixelov.

Redmi 10X_vs_Redmi 10X Pro_rozdiely
Zdroj: Youtube (Redmi)

Prejdime však k cene. V prípade smartfónu Redmi 10X bude začínať na úrovni od ~205€ do ~230€. Cena Pro verzie začína na úrovni od  ~285€ do ~330€. Zároveň však treba dodať, že ide o ceny pre čínsky trh a nie pre globálny.

V každom prípad ide vcelku o zaujímavé zariadenia s dostatkom výkonu, ktoré ponúkajú 5G technológiu aj v kategórii cenovo dostupnejších smartfónov. Ako sa Vám pozdávajú špecifikácie a cena zariadenia? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre