Samsung predstavil procesor Exynos 880, ktorý sprístupní 5G technológiu širšiemu spektru ľudí

Procesor si nájde uplatnenie hlavne v smartfónoch strednej triedy

Samsung Exynos 880 predstaveny
Zdroj: samsung.com

Zatiaľ čo posledné dni patrili spoločnosti Huawei, ktorá inovovala 5G technológiu, tak dnešný deň patrí spoločnosti Samsung, ktorá predstavila nový mobilný procesor Exynos 880. Ide o procesor, ktorý bude poháňať množstvo smartfónov v strednej cenovej kategórii.

Exynos 880

Procesor Exynos 880 je vyrobný 8nm FinFET procesom. Disponuje 8-jadrami, z čoho dve sú ARM Cortex-A76 s pracovnou frekvenciou 2GHz a 6 jadier ARM Cortex A55 s pracovnou frekvenciou 1,8GHz. Čip je kompatibilný s typom RAM LPDDR4X a úložným priestorom typu UFS 2.1 a eMMC 5.1.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O grafické spracovanie sa stará čip AMR Mali-G76 MP5, ktorý sľubuje dostatok výkonu aj pre najnáročnejšie úlohy. Samsung zároveň hovorí, že podporuje pokročilé hráčske API a technológie, ktoré redukujú čas načítania úloh a ponúkajú vyššie zobrazovacie frekvencie. Čip zároveň podporuje rozlíšenie displeja do 2520 x 1080 bodov.

exynos 880_hranie
Zdroj: samsung.com

Čo sa týka kamery smartfónu, tak čip podporuje maximálne rozlíšenie v prípade jednej šošovky do 64-megapixelov alebo 2-krát po 20-megapixelov. Samsung ďalej dodáva, že podporuje 4K videá pri 30fps. Nechýba ani viacero AI režimov.

Exynos 880_kamera
Zdroj: samsung.com

Hlavnou zbraňou procesora je však konektivita. Od Bluetooth 5.0, cez Wi-Fi b/g/n/ac, FM rádia, 4-navigačných módov (GPS, GLONASS, BeiDou a Galileo), až po podporu 5G (5G NR Sub-6GHz 2.55Gbps (DL) / 1.28Gbps (UL).

„Zrýchlite vaše pripojenie k internetu. Exynos 880 obsahuje 5G celulárny modem, ktorý umožňuje streamovanie bez oneskorenia a rýchle sťahovanie. Uľahčuje zážitky novej generácie 5G, ako sú napríklad zmiešaná realita (MR) a hry typu cloud. Exynos 880 podporuje rýchlosť sub-6 GHz 5G a ponúka rýchlosť prenosu 1,28 Gbps a rýchlosť sťahovania 2,55 Gbps, ktorá sa dá zdvihnúť na 3,55 Gpbs s dvojitým pripojením E-UTRA-NR, ktoré kombinuje možnosti 5 G a LTE.“ píše Samsung na svojich stránkach.

Zdroj: Samsung

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre