APLIKÁCIE A HRY

Red Dead Redemption 2 bude jednou z najväčších hier v histórií. Jej veľkosť presiahne hranicu 100GB

Oficiálny štart jednej z najočakávanejších hier tohto roku – Red Dead Redemption 2, sa už nezadržateľne blíži a s postupom času sa na internete začínajú objavovať nové informácie o hre a jej bližších špecifikách. Najnovšie zdroje odhaľujú jednu naozaj dych berúcu skutočnosť, ktorá určite nepoteší hráčov počítačových hier s pomalým internetovým pripojením.

Jedna z najväčších hier v histórii

Najnovšie fotografie hernej konzoly PS4 Pro Red Dead Redemption 2 bundle odhaľujú skutočnú veľkosť hry, ktorú si bude potrebné stiahnuť na samotnú hernú konzolu. V prípade PS4 by sa malo jednať až o neuveriteľných 105GB. Na základe portálu GamesRadar by sa malo jednať o najväčšiu hru na hernú konzolu na svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zlé správy pre obľúbencov počítačov

Ako herné štúdio Rockstar Games uviedlo už pri samotnom predstavení hry, Red Dead Redemption 2 bude exkluzívnym obsahom herných konzol Xbox One a PS4. Nadšenci herných počítačov sa tak ku hre nedostanú a na vyskúšanie tohto očakávaného titulu budú musieť zainvestovať do hernej konzoly. Na druhej strane treba ale uviesť, že hra by bola pre bežné herné počítače naozaj neúnosná, či už v hľadiska minimálnych špecifikácií, alebo z hľadiska potrebného úložného priestoru. Hry pre herné konzoly sú oveľa lepšie optimalizované, keďže vývojári dokážu hru „nastaviť“ presne na potreby danej hernej konzoly. Variácií počítačov je naozaj nespočetne veľa, s čím by mali vývojári pri tak obrovskej hre naozaj obrovské problémy. Vypichnúť ale treba aj samotnú veľkosť hry, ktorá by v tomto prípade vystrelila do neúnosnej roviny. Hry pre PC sú vo väčšine prípadov mnohonásobne väčšie, ako ich príbuzní z herných konzol. Keďže RDR2 si na hernej konzoly vyselektuje až 105GB, dovolíme si tvrdiť, že v prípade počítača by sa jej veľkosť vyšplhala minimálne nad 150GB, čo je už naozaj dosť.

Ako sme už spomínali vyššie, hra Red Dead Redemption 2 je zrejme najočakávanejšou hrou tohto roka. Jej oficiálny štart je naplánovaný na 26. októbra 2018.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – Rockstar Games)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close