RecenzieZariadenia

Prinášame vám medzi prvými recenziu na Samsung Galaxy S9+. Je najlepším smartfónom na trhu alebo len reklamnou bublinou?! | RECENZIA

Dnešok je sviatkom všetkých nadšencov moderných technológií, pretože tu máme dlhoočakávaný smartfón Samsung Galaxy S9+, ktorý aktuálne radíme medzi špičku vrcholu. Nová vlajková loď od Samsungu totiž ponúka nie iba brutálny výkon, ale i veľmi dobrý fotoaparát.

recenzia Samsung Galaxy S9
Zdroj: vlastný

Keď Samsung predstavil nový Galaxy S9 a S9+, tak som si povedal „nuda“ a zostal som sklamaný z malých inovácií a v podstate rovnakým dizajnom, aký ponúka aj minuloročná generácia Galaxy S8 a S8+. Keďže k mojej práci patrí objektivita a bez reálneho otestovania si názor spraviť nemôžem, tak som sa rozhodol nový Galaxy S9+ vyskúšať po dobu dvoch týždňov. No a to ma presvedčilo o opaku. Nový Galaxy S9+ je totiž veľmi zaujímavý smartfón, a to i napriek tomu, že ponúka stále rovnako veľký 6,2″ Super Amoled displej s 1440 x 2960 rozlíšením. Displej je však oproti minuloročnej generácii menej zahnutý, takže pravdepodobne si inžinieri uvedomili „nezmysel“ v zaoblovaní obrazovky. Pri porovnaní s S8+ som však videl, že nová generácia je vybavená ešte o čosi krajším displejom, čo bolo hlavne vidieť pri podaní farieb. Nad displejom pribudol nový 8 Mpx fotoaparát s clonou f/1.7, ktorý ponúka automatické ostrenie. Kamera ma veľmi príjemne potešila a v čase vydania nového Galaxy S9 ju radím medzi TOP kvalitu. A ozaj, aby som bol kompletný, tak smartfón využíva aj tu softvérové tlačidlá.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
recenzia Samsung Galaxy S9
Zdroj: vlastný

Usporiadanie prvkov sa nezmenilo, ale fotoaparát dostal osvieženie

S9ka má rovnaké umiestnenie prvkov ako minuloročný model. Na stranách tak nájdeme okrem tlačidiel pre ovládanie hlasitosti a uspanie obrazovky aj Bixby tlačidlo, ktorým dokážete opäť svoj smartfón využívať naplno. Poteší však možnosť Bixby asistenta zrušiť. Hold, jedinou smolou je stále nedostupnosť slovenského či českého jazyka a reálne by som sa na ulici so svojim smartfónom nechcel rozprávať iba po anglicky. Ale vieš ako, 100 ľudí, 100 chutí.

Zadná strana ponúka v prípade Plus varianty úplne nový duálny 12 Mpx fotoaparát so svietivosťou F/1.5 až do 2.4. Nový fotoaparát disponuje optickou stabilizáciou, autofokusom, dual pixel technológiou či dvoj-násobným optickým zoomom. Dobre, poďme si povedať ako vlastne fotí. Vystihuje to jedno slovo, a to dokonalo! Toto je fotoaparát, ktorý sa radí medzi špičku a je to najlepší fotoaparát, aký kedy Samsung vo svojom smartfóne používal. Fotky sú aj vďaka svetelnosti objektívu na veľmi dobrej úrovni za dňa a i za slabšieho svetla. Poteší navyše možné plynulé nahrávanie 4K videa pri 60 FPS, avšak to má stále jedno obmedzenie, a síce, že pri tomto režime nie je použitá 100 % stabilizácia a obraz je viac roztrasený. Plynulosť záberov je však dokonalá a nehovoriac o ostrení, kde som sa cítil ako kameraman ako v nebi. S9+ko jednoducho ponúka veľmi kvalitný fotoaparát, ktorý bol aspoň v čase vydania určite najlepší na trhu a skutočne som nečakal, že uvidím medzi S8+ a S9+ až takto výrazné zmeny. Mimochodom, na zadnej strane sa predsa jedna vec zmenila, a to je uloženie čítačky odtlačku prsta, ktorá je teraz pod fotoaparátom. Ani toto umiestnenie podľa mňa nie je 100 %, pretože môže stále dôjsť k zapackávaniu objektívu, ale je to určite lepšie než pri minuloročnej generácii.

recenzia Samsung Galaxy S9
Zdroj: vlastný

 

Pod kapotou nájdeme vysoký výkon, nechýba ani odolná konštrukcia s IP68

Pod kapotou nájdeme ešte výkonnejší procesor 8-jadrový Snapdragon 845, ktorému sekunduje až 6 GB RAM a 64 alebo 256 GB úložisko s možnosťou rozšírenia prostredníctvom pamäťovej karty. Výkon smartfónu je oproti minuloročnej generácií viditeľne lepší už na prvý pohľad, o čo sa stará aj väčšia RAMka. Samsung jednoducho vypočul hlas ľudu a uvedomuje si, že tento smartfón pôjde do rúk náročnejších používateľov, ktorí si len tak nepostačia s dnes už malou RAMkou či výkonom. Novinkou je aj 3500 mAh batéria, ktorá prináša oproti S8+ o čosi dlhšiu výdrž.  S9+ ponúka rýchlo nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie, NFC, Bluetooth 5.0, GPS, podporu dvoch SIM kariet, odolnú konštrukciu s certifikátom IP68 a po novom tu máme aj vylepšený zvuk. Samsung vsádza na istotu a teraz pri využívaní zvuku hraje reproduktor nad displejom súčasne s reproduktorom na spodnej strane smartfónu. Tým tak Samsung dosiahol kompromis pre STEREO zvuk a kvalita reproduktorov je skutočne oproti minuloročnej generácii lepšia.

recenzia Samsung Galaxy S9
Zdroj: vlastný

Nový Galaxy S9+ beží na Androide 8 Oreo už od vybalenia z krabice. Prostredie je už veľmi dobre známe z predošlej generácie. Opäť tak na užívateľa čakajú príjemné farby, zaujímavé tvary a podľa mňa veľmi intuitívne ovládanie. Nechýba prítomnosť funkcie Always On, takže sa na displeji pri nečinnosti smartfónu môže objavovať čas, dátum a rôzne notifikácie. Samsung ostal aj naďalej verný bočnému panelu pre rýchlu voľbu. Novinka sa tiež chváli funkcion AR Emoji, ktorá dokáže našu tvár prekresliť na virtuálnu postavičku, ale hodnotením potreby tejto funkcie sa radšej zdržím. Plusovou novinkou je aj natáčanie pomalého videa pri 960 FPS, ktoré je však obmedzené iba v HD kvalite. Nuž dosť bolo čítania. Pozrite si nižšie našu video recenziu.

Video recenzia Samsungu Galaxy S9+

Vyplatí sa kúpa Galaxy S9+ a pre koho?

Samsung Galaxy S9+ je aktuálne čerešničkou od Samsungu. Tento smartfón je veľmi dobrý a bude veľmi dobrý aj o rok či dva. Smartfón ponúka oproti minuloročnej generácii ešte vyšší výkon, lepší fotoaparát, o niečo lepší displej, oveľa rýchlejšiu čítačku odtlačku prsta a tiež prepracovanejšie možnosti pre odomknutie smartfónu tvárou či očnou dúhovkou. Odpoveďou na otázku, pre koho je model S9+ určený, je, že tento smartfón je skvela voľba pre majiteľov starších smartfónov Galaxy S6 či S7. Pri 8. generácii naozaj nevidím zmysel prechádzať na rád S9, pretože sú tam už na prvý pohľad malé kozmetické zmeny a museli by ste mať smartfóny vedľa seba, aby ste začali vnímať viac samotné rozdiely. S9ka je bez obáv veľmi dobre vybavený smartfón, ktorý odporúčam každému, kto má starší Samsung alebo zariadenie mimo tejto značky. Poteší tiež v balení dostupnosť AKG slúchadiel, ktoré hrajú veľmi dobre. A mimochodom, na koniec ešte dodám, že 3,5 mm jack je stále súčasťou výbavy.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close