Apple predstavil nový 9,7″ iPad (2018) s doposiaľ najnižšou cenou v histórii

Spoločnosť Apple predstavila ďalšiu generáciu obľúbeného tabletu iPad, ktorý je ešte cenovo dostupnejší a od predošlej generácie ponúka vysoký nárast výkonu a podporu dotykového pera Apple Pencil. Nový 9,7″ iPad (2018) Apple prezentuje ako skvelý nástroj pre študentov, keďže je rýchly, jednoducho sa s ním manipuluje a užívatelia dokážu s iPadom robiť množstvo práce.

iPad (2018)
Produktová fotografia

Nová generácia 9,7″ iPad (2018) prináša ako najväčšiu novinku kompatibilitu ceruzky Apple Pencil, s ktorou dokáže užívateľ svoj iPad využívať oveľa zaujímavejšie. Nový iPad ponúka úplne rovnaký dizajn či rozmery ako predošlá generácia 9,7″ iPadu. Apple tak z tohto modelu vytvoril model, ktorý bude mať za úlohu byť pre užívateľov čo najdostupnejší. Samotný displej ponúka 9,7″ veľkosť a stále vysoké rozlíšenie 1536 na 2048 pixelov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pod kapotou nového iPadu nájdeme výkonný čip Apple A10 Fusion. Ten prináša oproti predošlej generácií nárast výkonu procesora až o 40 % a až o 50 % výkonnejší grafický čip. Nový iPad tak beží na procesore ako iPhone 7. Možno je škoda, že sa Apple nerozhodol implementovať novšie čipy Apple A11 Bionic, ktoré nájdeme v minuloročnom iPhone 8 či iPhone X.

iPad (2018)
Produktová fotografia

Nový 9,7″ iPad (2018) ponúka vysoký výkon v rovnakom tele ako predošlá generácia

Zvyšná časť hardvéru ostala na novom iPade nezmenená. Na zadnej strane tak nájdeme 8 Mpx fotoaparát so svietivosť f/2.4 a predný fotoaparát s rozlíšením 1,2 Mpx, ktorý hravo postačí na selfies či Facetime hovory. Pozitívnou informáciou je aj naďalej prítomnosť kovového tela, váhy 470 gramov a dostupnosť tabletu v 32 a 128 GB verzii, pričom bude na trhu dostupná verzia aj so slotom pre SIM kartu.

iPad (2018)
Produktová fotografia

Nový 9,7″ iPad je tak orezaná verzia väčšieho a lepšie vybaveného iPadu Pro, ktorý ponúka ešte väčší a kvalitnejší displej a hlavne výrazne vyšší výkon. Apple sa však s novým modelom sústredil na užívateľov, ktorí za tablet nechcú dávať príliš vysokú sumu. Preto novinka štartujena cene 349 € za základnú 32 GB variantu bez LTE modulu. Novinka sa dostane u nás do predaja už v najbližších týždňoch.

Zdroj: Gsmarena

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre