APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Prichádza Adblock Plus pre Microsoft Edge

Spolu s veľkou Anniversary aktualizáciou prichádzajú aj doplnky pre prehliadač Microsoft Edge. Vďaka ich podpore môžu odteraz milióny používateľov Windows 10 využívať službu Adblock Plus.

Samozrejme, nejde o úplnú novinku. Windows Insideri majú možnosť využívať Adblock Plus už nejakú dobu. Odteraz to však platí pre každého s najnovšou verziou operačného systému od Microsoftu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aký bude Adblock plus pre Microsoft Edge

Adblock Plus pre Microsoft Edge možno stiahnuť z Windows Store, avšak vývojári upozorňujú:

„Upozorňujeme, že podľa Microsoftu, aktualizácia Windows 10 bude prebiehať niekoľko mesiacov. Takže ak si aj dnes ešte nemôžete nainštalovať Adblock Plus alebo iné doplnky, Microsoft vám určite čoskoro doručí túto aktualizáciu.“

Adblock Plus pre Microsoft Edge

Táto spoločnosť ďalej uvádza, že s Microsoftom dlho úzko spolupracovali, aby mohli tento doplnok vydať. Avšak priznávajú, že jej vývoj je stále len v začiatkoch. Oleksandr Paraska v blogu uvádza:

Po rokoch vývoja a podpory doplnku Adblock Plus pre Internet Explorer je z našej strany veľmi vítaná snaha Microsoftu dostať doplnok do Microsoft Edge na základe existujúcich štandardov. Výhodou tohto prístup je to, že prebiehajúca implementácia doplnku Adblock Plus do Microsoft Edge je založená na Adblock Plus pre Chrome – na rozdiel od úplne odlišného jadra tohto doplnku pre Internet Explorer.

Avšak stále obsahuje isté nedostatky, kvôli ktorým ho nemožno označiť inak než Beta verziou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close