Prémiový Xiaomi 13 Pro sa objavil v rebríčku DxOMark: Dokázal sa dostať do TOP desiatky?!

Rebríčkom DxOMark prešiel Xiaomi 13 Pro s cenou vo výške takmer 1300€. Pozrite sa, akú priečku tento model nakoniec obsadil.

Xiaomi 13
Zdroj: YouTube (gizmochina)

Rebríček DxOMark v poslednej dobe privítal viacero nových zariadení prevažne z prémiovej triedy. Medzi ne môžeme zaradiť ako vlajkový Samsung Galaxy S23 Ultra, tak aj nedávno predstavený model, ktorý okamžite prekonal všetky rekordy, Honor Magic5 Pro. Okrem týchto zariadení však teraz prešiel rebríčkom aj prémiový Xiaomi 13 Pro, ktorý nedávno prišiel na globálny trh počas konferencie Mobile World Congress v španielskej Barcelone. Fanúšikov spoločnosti, no aj potenciálnych záujemcov o telefón tak teraz zaujíma, ako si viedol vrcholný model z dielne Xiaomi v rebríčku, pričom ide o prvý globálne dostupný model od Xiaomi s kamerou, na ktorej spolupracovala aj Leica. A ako si teda novinka od Xiaomi v rebríčku DxOMark viedla? Pozrite sa na to spolu s nami!

Xiaomi 13 Pro priniesol slušný výsledok, no na TOP priečkach ho nenájdeme

Po predstavení prémiového Xiaomi 13 Pro s cenou vo výške takmer 1300€ fanúšikovia zostali v nemom úžase. Jeho výbava s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2, 120W nabíjaním či prémiovou kamerou oslovila nejedného fanúšika. Hlavným bodom telefónu však bola predsalen kamera, pričom model získal hlavný 50mpx snímač Sony IMX989 s veľkosťou 1″. Na šošovkách spolupracovala aj spoločnosť Leica, ktorá bola predtým významným partnerom pre Huawei. A aj vďaka ich optike získaval Huawei popredné priečky práve v rebríčku DxOMark.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

To už ale nie je prípadom telefónu od Xiaomi, ktoré nedokázalo zosadiť súčasné fotomobily z trónu. Xiaomi 13 Pro sa tak nedostal ani do TOP desiatky najlepších fotomobilov, pričom zdieľa šestnástu pozíciu spolu s modelmi Vivo X90 a Xiaomi 12S Ultra. A práve Xiaomi 12S Ultra ponúka rovnakú kameru ako novinka v rebríčku, takže sme lepšie hodnotenie ani čakať nemohli. Stále ale ide o popredný telefón v doméne kamery a hodnotenie v rámci DxOMark nemusí odrazovať skutočné výsledky fotografií.

Ako je na tom konkurencia?

Xiaomi 13 Pro získal v rebríčku DxOMark až 16. priečku vďaka 136 bodom v hodnotení a to znamená, že sa viacerým telefónom viedlo o niečo lepšie. O bod viac v rebríčku získal napríklad Vivo X80 vo verzii so Snapdragonom a lepšie hodnotenie má aj taký Huawei Mate 40 Pro+ taktiež s kamerou od Leicy. Aktuálnym kráľom fotomobilov od Xiaomi je tak model Mi 11 Ultra, ktorý je v súčasnosti na zdieľanej ôsmej priečke so zariadeniami ako iPhone 13 Pro Max a iPhone 13 Pro.

Ktoré telefóny však teraz tvoria najlepšiu trojicu medzi fotomobilmi na trhu? Ako sme už spomenuli, prvé miesto získal Honor Magic5 Pro. Za ním nasleduje Huawei Mate 50 Pro a trojicu uzatvára Google Pixel 7 Pro. Prekonať tieto zariadenia v bodovom hodnotení však bude komplikované. Nečudujeme sa tak, že sa Xiaomi 13 Pro na TOP pozície nedostal.

Čo poviete na výsledok hodnotenia rebríčku DxOMark? Prekvapil vás alebo ste to čakali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre