Spravodajstvo​​XboxZariadenia

Prečo si kúpiť Xbox One X a nie PlayStation 4 Pro?

Na poslednej konferencií E3, ktorá prebiehala minulý týždeň, sme mohli vidieť aj Microsoft. Práve ten nám predstavil novú hernú konzolu. Project Scorpio, ktorý je dnes známy ako Xbox One X, je sľubným začiatkom pokusu o získanie väčšinového podielu na trhu. Každý, kto sa pohybuje vo vodách hier, vám s istotou povie, že si Sony získalo dominantné postavenie. Dôvodov, prečo uprednostniť nový Xbox One X je hneď niekoľko, aj napriek cene, ktorá je o $100 (89,55€) vyššia.

zdroj: gamerant.com

Výkon:

Hoci bol Xbox One X predstavený iba pár dní dozadu, už teraz je spísaný zoznam hier, ktoré v porovnaní s verziami pre PlayStation 4 Pro, bežia s vyšším počtom snímok za sekundu, alebo sú lepšie práve po grafickej stránke. Pekným príkladom je hra Ark: Surival Evolved. Táto hra dokáže na Xbox One X bežať v 1080p rozlíšení na 60 FPS. Avšak, pre PlayStation 4 Pro je počet snímok uzamknutý na 30 FPS. Dávnejšie sa dalo nastaviť aj 720p mód, ktorý bežal na 60 FPS. Nakoľko to však hardware nezvládal, táto možnosť bola odstránená. Okrem iných, aj The Elder Scrolls Online: Morrowind príde na nový Xbox One X s vylepšenými grafickými efektami a podporou 4K rozlíšenia. Žiaľ, ani toto nastavenie nie je dostupné na PlayStation 4 Pro. Dokonca aj free-to-play tituly bežia lepšie. Nie je žiadnym tajomstvom, že World of Tanks je hra, ktorá mala a aj bude mať vždy dostatok hráčov. Xbox One X verzia beží na 4K rozlíšení, hoci pre PlayStation 4 Pro je maximum 1080p. Rovnako sú na tom aj tituly ako Minecraft. Ten má tiež možnosť 4K, zatiaľ čo na PlayStation-e táto možnosť znovu chýba. A to nie je koniec. Najmä vďaka tomu, že bol najnovší Xbox predstavený minulý týždeň, je takmer isté, že sa tento zoznam niekoľkonásobne zväčší. Rozhodnutie Microsoftu spraviť beštiu, ktorá má výpočtový výkon 6 TFLOPS, 12 GB GDDR5 RAM a s priepustnosť 300 GB/s, sa teda javí ako veľmi správne. Predpokladá sa, že do 7. novembra, kedy Xbox One X oficiálne vyjde, bude na zozname niekoľko hier, ktoré pobežia oproti PlayStation 4 verziám výrazne lepšie. Totižto, už teraz existuje mnoho hier, ktoré bežia na Xbox-e natívne v 4K, zatiaľ čo na PlayStation-e nie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
zdroj: mspoweruser.com

Dizajn:

Nakoľko je otázka dizajnu veľmi subjektívna, nechcem sa k tomu veľmi vyjadrovať. Jediná vec, ktorú prinesiem je fakt, že rozmery PlayStation-u sú 32.5 cm x 29 cm x 5.3 cm a rozmery Xbox-u sú 30 cm x 23.8 cm x 6 cm. Rozmerovo si sú síce podobné, ale objemovo zaberá Xbox o takmer 711 cm3 menej.

zdroj: mspoweruser.com

4K Blu-ray mechanika:

Mnoho hráčov využíva svoju aj na iné účely. Najčastejším využitím je, okrem hrania, aj pozeranie filmov cez Netflix, Hulu, alebo iné streamovacie služby. Tieto služby sú natoľko využívané, že sa na ne v mnohých prípadoch nechytajú ani mnohé hry. Toto je vec, ktorú majú obe konzoly spoločnú. Na(ne)štastie, jeden z priepastných rozdielov medzi Xbox One X a PlayStation 4 je 4K Blu-ray mechanika. Keď príde na offline zábavu, iba nový Xbox nám dokáže priniesť filmový a aj herný zážitok v rozlíšení 4K.

zdroj: mspoweruser.com

AMD FreeSync:

Technológia AMD FreeSync je pre veľkú časť hráčov naozaj dôležitá. Je to lacnejšia verzia technológie G-Sync od konkurenčnej spoločnosti Nvidia. FreeSync je technológia, ktorá zaisťuje prispôsobenie obnovovacej frekvencie monitora výstupu z grafickej karty, čím eliminuje lámanie obrazu i možné oneskorenie.

zdroj: mspoweruser.com

Zdroj: úvodný obrázok (vlastný),  mspoweruser.com 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close