SpravodajstvoWindows

Prečo je dátum na všetkých ovládačoch 21. jún 2006?

Nedávno bolo 21. júna a tento dátum je pre Windows veľmi dôležitý. Ale najskôr z iného dôvodu, aký by ste predpokladali. Každý, kto už niekedy riešil problém s počítačom a pohrával sa s ovládačmi videl, že všetky sú datované na 21.6.2006. Túto informáciu si môžete overiť sami. Stačí si otvoriť správcu zariadení.

Prečo tak tomu ale je? Je to kvôli tomu, že má Microsoft problém s presným zápisom dátumov? Nie tak celkom. Keď vyjde nová verzia ovládača, číslo verzie stúpne, avšak dátum ostáva rovnaký. Začiatkom tohto roka nám priniesol vysvetlenie. Práve v ten deň vyšiel Windows Vista RTM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Keď systém hľadá ovládač, ktorý má používať pre určitý hardvér, zaraďuje ho podľa rôznych kritérií. Ak sa ovládač perfektne zhoduje s identifikátorom hardvéru, je považovaný za najlepšiu možnú voľbu. A ak viac ako jeden ovládač poskytuje dokonalú zhodu, zvolí sa ten, ktorý má najnovšiu časovú stopu. Ak je aj naďalej zhoda, potom je vybratý ovládač s najvyšším číslom verzie.

V skratke, keď pripojíte do počítača nové zariadenie a Windows hľadá vhodný softvér, pokúša sa vyberať najprv tie, ktoré vyhovujú identifikačným číslám zariadení. Ak existuje stále viacej možností, systém vyberá tie, ktoré majú najnovšie časové označenie.

Zdroj: blog msn

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close