Pozrite sa, ako si môžete nahrať do Android smartfónu widgety v štýle iOS 14

Urobíte tak pomocou návodu nižšie, ktorý vám nezaberie viac ako 10 minút. Výsledok stojí však za to

iOS 14_wdigety pre Android
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Hoci väčšinu funkcií, ktoré nájdeme v novom iOS 14, Android používatelia už dlhú dobu poznajú, tak aj napriek tomu vzhľad a prepracovanosť jednotlivých prvkov je skvelo vyladená obzvlášť v prípade widgetov. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti návod, ako je možné „preniesť“ iOS widgety (resp. miniaplikácie) do prostredia smartfónov s operačným systémom s Android. Na postup upozorňuje portál androidcentral.com.

Nahrajte si widgety z iOS do vášho Androidu

Hneď v úvode treba povedať, že ide o widgety, ktoré sú vytvorené pomocou aplikácie KWGT. Inými slovami, ide  o ich imitáciu. Aplikáciu môžete stiahnuť z obchodu Aptoide z tohto odkazu (pozn. redakcie: v smartfóne si musíte povoliť inštaláciu aplikácií z iných zdrojov, ako je Google Play. Po stiahnutí inštalačného balíčka aplikácie a začatia procesu inštalácie vás aplikácia na to automaticky vyzve).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

KWGT je pravdepodobne jedným z najlepších editorov svojho druhu. Dôvodom je, že „to čo vidíte, tak aj vytvorí“. Nemusíte sa však báť, nebudete nič fyzicky vytvárať, ale využijeme na to témy, ktoré vytvorili nadšenci fóra Reddit.

Stiahnite si widgety

Muller Ali – vytvoril kolekciu iOS widgetov, ktoré okrem toho, že sú nádhernými, tak ich ľahko aj aplikujete. Dostupné sú dokonca aj so štítkami v štýle iOS. Táto kolekcia obsahuje dve veľkosti widgetov pre počasie, jednu veľkosť hodín, batérie a ovládania hudby.

u_Mullar_A_nahlady widgetov_iOS 14 styl pre Android zariadenia
Zdroj: reddit.com (u_Mullar)

/u/dontbeaboot – ide o kolekciu, ktorá prináša rovnako zaoblené hrany, ako kolekcia vyššie. Má však o niečo žiarivejšiu paletu farieb a o niečo zreteľnejší podpis Android widgetov.

iOS widgety_udontbeaboot_nahranie do androidu
Zdroj: reddit.com (udontbeaboot)

u/Patient-Summer-8438 – ide kolekciu widgetov v štýle iOS, pomocou ktorých môžete okrem iného zmeniť aj widget Google vyhľadávania.

ios 14_widgety pre Android
Zdroj: reddit.com (u/Patient-Summer-843)

Po otvorení odkazov vyššie, budete presmerovaný na používateľov, ktorí vytvorili jednotlivé Widgety, ktoré môžete vidieť v náhľadoch hore. Následne v rámci popisu je potrebne zrolovať na spodok, kde nájdete odkaz na Google Drive disk (prípadne odkaz s popisom „download“), z ktorého môžete stiahnuť widgety (zapamätajte si cestu, kam ste ich stiahli. Pomocou aplikácie KWGT ich budete musieť neskôr rozbaliť).

nahranie ios widgetov do androidu
Zdroj: Vosveteit.sk

Takto si nahráte iOS widget na Android

 • Ako prvé je potrebné stiahnuť si z odkazov vyššie widgety, o ktoré máte záujem.
 • Následne po nainštalovaní aplikácie KWGT, je potrebné podržať voľné miesto na základnej obrazovke smartfónu, tak ako by ste si klasicky chceli pridať widget na domovskú obrazovku.

  pridanie iOS widgetov_Android_1
  Zdroj: Vosveteit.sk

 • V ďalšom kroku vyberte miniaplikáciu KWGT (viď obrázok vyššie). Po umiestnení widgetu na plochu sa vám otvorí samotná aplikácia. Prekliknite sa potom na položku Exportované a potom kliknite na ikonu priečinku vo vrchnej časti displeja. Následne rozbaľte stiahnutý súbor. Potom si ho budete môcť pridať na úvodnú obrazovku.

  iOS widgety pre Android_rozbalenie widgetov
  Zdroj: Vosveteit.sk

 • V poslednom kroku, potom ako ste si rozbalili súbor s  widgetom, tak ho budete musieť otvoriť v rámci rozhrania aplikácie, následne je ho potrebné uložiť. Potom ho uvidíte na domovskej obrazovke vášho smartfónu.

  pridanie iOS Widgetu_navod_4
  Zdroj: Vosveteit.sk

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre