Spravodajstvo

Pozrite sa, ako by mal vyzerať nový vzhľad PC verzie Facebooku

Sociálna sieť Facebook začala pozývať ľudí na aktívne testovanie nového vzhľadu. Facebook tak zjavne finalizuje nový dizajn rozhrania.

Ešte na prelome apríla a mája minulého roka sme sa mohli dozvedieť, že Facebook aktívne pracuje na redizajne najväčšej sociálnej siete na svete. Informácie v tom čase zdieľal Anthony De Rosa, produktový manažér televízneho programu The Daily Show. Zároveň sa objavilo niekoľko videí, ktoré zachytávali náhľady nového vzhľadu.

Dnes, v skorých ranných hodinách, nám viacerí z Vás začali písať, že Facebook im poslal pozvánku, aby vyskúšali nový vzhľad. Ten, ako môžete vidieť nižšie prináša kompletne prekopaný vzhľad, ktorý sa nesie v čistých a moderných líniách. Rozmiestnenie hlavných prvkov zostalo na hlavnej stránke bez výraznejších zásahov, ale aj napriek tomu je možné vidieť viacero zmien. Napríklad boli zväčšené ikonky ako aj ich popisy, vrátane loga, ktoré je teraz okrúhle. V pravej lište došlo k výraznejšiemu oddeleniu jednotlivých sekcií, ktoré sú tak prehľadnejšie. A vo vrchnej lište pozdĺž loga pribudli po vzore mobilnej verzie rýchle odkazy na videá, bazár a zatiaľ dve neznáme sekcie (pozn. redakcie: pravdepodobne na nástenku s priateľmi a jednu neznámu sekciu).

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Facebook_novy_dizajn_hlavna nastenka
Zdroj: Jozef F.

Druhou výraznou zmenou je, ako sa zobrazujú samotné notifikácie  po ich otvorení. Pozrieť sa, ako to vyzerá si môžete pozrieť nižšie (pozn. redakcie: namiesto vyskakovacieho okna bližšie ku stredu obrazovky sú teraz zobrazené v pravej časti obrazovky, vďaka čomu neprekrývajú samotný obsah).

Facebook_novy_dizajn_feed komentarov k statusu
Zdroj: Jozef F.

Zmien sa podľa všetkého dočká aj profilová stránka používateľov, ktorá vyzerá na prvý pohľad modernejšie. Vrchná časť profilu bola roztiahnutá na celú šírku, pričom samotný obsah zostal bezo zmeny s  výnimkou jeho zaoblenia a vycentrovania profilovej fotografie. Ďalej, zmien sa dočkalo aj samotné rozmiestnenie jednotlivých prvkov ovládania, ako je napríklad kontaktovanie priateľa, prípadne jeho pridanie a podobne.

Facebook_novy_dizajn_profilova stranka
Zdroj: Jozef F.

Nižšie na obrázku si zas môžete pozrieť, ako by mala vyzerať nová stránka s  príbehmi Vašich priateľov, ktorá ponúka viac možnosti interakcií.

Facebook_novy dizajn_stranka s pribehmi
Zdroj: Jozef F.

Prejdime teraz k poslednej novinke, ktorou je nový Tmavý režim. Ako by mal vyzerať si môžete pozrieť v náhľade nižšie.

Facebook_tmavý_režim
Zdroj: Jozef F.

Čo sa týka dostupnosti aktualizácie pre všetkých, tak o nej bohužiaľ nevieme toho veľa. Zjavne však Facebook už finalizuje nový vzhľad, a tak môžeme usudzovať, že nový dizajn je otázkou niekoľkých dní prípadne týždňov.

Za tip na článok ďakujeme Jozefovi F., ktorý nás na zmeny upozornil a zároveň aj poslal náhľady, ktoré mu Facebook ponúkol.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close