APLIKÁCIE A HRYNávody

Pomocou tejto aplikácie môžete vypnúť dotykové ovládanie vášho Android smartfónu

Disable Touch je šikovnou aplikáciou, ak potrebujete vypnúť dotykovú plochu vášho smartfónu, napríklad počas prehrávania YouTube videí, ak si neplatíte prémiový účet.

Určite to poznáte, pustíte si na YouTube, či inej obdobnej platforme prehrávanie videa, či hudby, a telefón si dáte do vrecka nohavíc pričom prehrávanie funguje len za podmienky aktívneho displeja, ak nemáte zaplatený prémiový účet. Následne sa vám omylom pozastaví prehrávanie, či vypne, alebo niečo podobne v dôsledku toho, že dôjde k dotyku obrazovky smartfónu spolu s telom, prípadne sa vám zablokuje obrazovka. Na tento problém reaguje jednoduchá aplikácia Disable Touch, teda Vypni dotyk. 

Disable Touch
Disable Touch
Developer: TSJ
Price: Free

Takto môžete vypnúť podporu dotykov vášho displeja

Aplikácia ako taká funguje veľmi jednoducho. Potom, ako ju stiahnete z Google Play, tak je potrebné udeliť jej potrebné oprávnenia, aby riadne fungovala. Po otvorení vás vyzve k udeleniu povolenia, aby mohla prekrývať iné aplikácie. Žiadne ďalšie povolenia nie sú potrebné, aby aplikácia riadna fungovala, hoci ich pýta.

V ďalšom kroku, už len zapnite funkciu pomocou tlačidla Enable Touch Control. Následne vám v notifikačnej lište vášho Androidu vznikne rýchly odkaz, prostredníctvom ktorého budete môcť vypnúť dotykovú plochu. V prípade, ak budete chcieť opäť aktivovať podporu dotykového ovládania, tak je potrebné zrolovať notifikační lištu, ktorá funguje aj v režime vypnutej podpory  dotykového ovládania a následne povoliť dotyky.

Ako aktivujete dotyky, tak opäť budete fungovať ako predtým. Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil a hlavne, že ju využijete.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close