SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Zvyšovanie cien smartfónov je nezvratné: Pre nedostatok čipov zvyšuje ceny i Xiaomi!

Zvyšovanie cien pre nedostatok polovodičov na trhu bolo len otázkou času. Od začiatku júla k nemu pristupuje i čínske Xiaomi, aký má rozsah?

Nedostatok polovodičov na trhu spôsobilo, že mobilné čipsety či ostatné komponenty nebudú dostupné v adekvántom množstve po veľmi dlhú dobu. Táto kríza sa dotkla najmä spoločnosti Qualcomm, ktorá nemá dostatok svojich vlajkových čipsetov Snapdragon 888, a preto mnohé spoločnosti siahajú po lacnejších, no menej výkonných procesorov od spoločnosti MediaTek. Problémy však hlási i gigant akým je Intel, ktorý sa obáva nedostatku polovodičov počas nasledujúcich dvoch rokov. Všetkým teda bolo jasné, že zdražovanie zariadení bude skôr či neskôr realitou a teraz sa k tomuto kroku uberá i čínske Xiaomi. Na zvyšovanie cien upozorňuje portál Gizchina.com.

Zvyšovanie cien sa zatiaľ týka len Indie

Ceny smartfónov a smart TV nezostanú na rovnakej úrovni práve pre nedostatok čipov. Xiaomi si nemôže dovoliť vysoké straty a i keď ide o zvýšenie cien smartfónov, nebude až také drastické. Spoločnosť si od začiatku júla začne pýtať za produkty v Indii o 3 až 6% viac, no zvyšovanie cien sa bude týkať zatiaľ len dvoch druhov produktov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všetkým z nás je však jasné, že ceny pôjdu o pár percent nahor i v ostatných krajinách. Xiaomi teda nezostane so zvyšovaním len pri Indii. Zvýšenie cien smartfónov i ďalších zariadení podľa všetkého mieri celosvetovo a je len otázkou času, kedy objavíme vyššie cenovky u Xiaomi zariadení i my.

Bude zvýšenie cien trvalé?

Otázkou nateraz ostáva, či čínske Xiaomi, ktoré presadzuje kvalitné smartfóny za čo najnižšiu cenu, plánuje zvýšené ceny zariadení ponechať. Vzhľadom k tomu, že ešte pred pár mesiacmi sa spoločnosť vyjadrila, že urobí všetko pre to, aby udržali nízke ceny svojich zariadení, neočakávame, že by Xiaomi malo v pláne dlhodobé zvýšenie cien. Mohlo by to byť pre spoločnosť z dlhodobého hľadiska kontraproduktívne.

Xiaomi podľa všetkého pristúpilo k vyšším cenám svojich zariadení len pre vyššie ceny komponentov. Práve preto očakávame, že až sa situácia vráti do pôvodného stavu, Xiaomi vráti späť i svoje ceny.

Očakávali ste zvyšovanie cien zariadení i vy? A myslíte, že je oprávnené? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close