Poco M4 Pro 5G je na svete! Ako vyzeral launch event spoločnosti určený pre globálny trh?

Poco M4 Pro 5G pristane na globálny trh s lákavou výbavou i skvelou cenou. Pozrite sa, ako prebehlo predstavovanie nových zariadení.

Poco M4 Pro 5G
Zdroj: Poco Global

O predstavení nových produktov z radov Poco vieme už nejakú dobu a my sme práve mali možnosť pozrieť sa na smartfóny, ktoré nám spoločnosť priniesla pre globálny trh. A nielen že Poco Community oslavuje jeden rok od svojho vydania, spoločnosť nešetrila ani na výbave a novinkách pre svoje smartfóny. Model Poco M4 Pro 5G síce nie je úplnou novinkou, no my sa naň už teraz môžeme tešiť ako na smartfón, ktorý môže byť hitom tohtoročných Vianoc. Dosť už bolo rečí, ste zvedaví, ako predstavovanie nových produktov z radu Poco vyzeralo? Pozrite sa na to s nami!

Poco M4 Pro 5G

Nikoho neprekvapí, že model Poco M4 Pro 5G je vlastne len globálnou verziou čínskeho modelu známeho ako Redmi Note 11. Smartfón rovnako poháňa čipset MediaTek Dimensity 810, ktorý je 7nm verziou čipsetu MediaTek Dimensity 700 využitým v predchádzajúcom Poco M3 Pro 5G. O výdrž sa postará 5000mAh batéria s podporou 33W nabíjania, ktoré nabije plnú kapacitu batérie už za 59 minút.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa týka displeja, rovnako ide o 6.6″ IPS LCD displej s podporou 90Hz obnovovacej frekvencie ako v prípade Redmi Note 11. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou smartfónu však ide o pokrok nielen v oblasti veľkosti displeja, ale i touch sampling rate si polepšilo zo 180Hz na 240Hz. Nezabudnime ani na kameru, ktorá pozostáva z hlavného 50mpx snímača a doplnkového 8mpx ultraširokého snímača. Selfie kamera má k dispozícii 16mpx snímač. Medzi bonusy smartfónu patrí prítomnosť 3.5mm jacku, NFC konektivita a podpora microSD kariet. Čítačku odtlačkov prstov nájdeme v tlačidle napájania. Tu však výhody smartfónu nekončia.

Spoločnosť môže byť pyšná na dizajn smartfónu, ktorý sa stále nesie v duchu modelového radu Poco M, stále tu však vidíme prvky modelu Redmi Note 11, z ktorého Poco M4 Pro 5G vychádza. Cena modelu v základnej verzii 4+64GB začína na úrovni 229€, vyššia verzia s pamäťou 6+128GB zasa na úrovni 249€.

Poco M4 Pro 5G
Zdroj: Poco Global

Poco F3 si tiež získal vylepšenie

Model u nás známy ako Poco F3 sa taktiež dočkal vylepšenia, v tomto prípade však ide len o kozmetické úpravy. Nového smartfónu sme sa teda nedočkali, no na druhú stranu sa do rodinky troch elegantných farieb pridala i moonlight silver. Táto farba dopĺňa tak už čiernu, bielu a modrú farbu. Smartfón je i tak už dostatočne vybavený a ak by vás lákalo niečo nové a nezvyčajné, siahnite po novej farebnej verzii modelu. Výbava ostáva rovnaká a ďalších zmien sa nedočkáme. Už čoskoro nás však zrejme čaká predstavenie i novej generácie. To však prebehne až v priebehu budúceho roka. Ďalšie zariadenia tento rok spoločnosť už predstaviť neplánuje.

Poco F3
Zdroj: Poco Global

To by bolo z dnešného predstavovania produktov od spoločnosti Poco všetko a dúfame, že sa nový Poco M4 Pro 5G dostane čoskoro i na náš trh. Bola by totiž škoda, keby sme si ho nemohli kúpiť ešte pred Vianocami. Ako sa vám páčia posledné novinky od Poco pre tento rok? Ste spokojní s portfóliom smartfónov spoločnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre