SpravodajstvoXiaomi

Poco F4 Pro príde už v januári: Tento model má byť konečne nástupcom slávneho Poco F2 Pro!

Poco F4 Pro získa vlajkový procesor Snapdragon 8 gen 1 a mal by očariť majiteľov pôvodného Poco F2 Pro. Poznáme i základnú výbavu.

Spoločnosť Poco začínala v roku 2018 ako modelový rad materskej spoločnosti Xiaomi. Od tej doby sa táto súčasť skupiny Xiaomi stala oveľa významnejšou, ako len modelovým radom Xiaomi. Dnes je Poco už samostatné a vydáva pre nás smartfóny, ktoré žnú veľké úspechy, teda aspoň väčšina z nich. Celé to začalo úspechom prvým smartfónom Pocophone F1, ktorý o dva roky neskôr nasledoval Poco F2 Pro. Ten bol síce len prezlečeným Redmi K20 Pro, no i tak zožal obrovský úspech. Tohtoročný zástupca radu Poco F však nebol takým úspešným zariadením, ako sme očakávali. Podľa známej Xiaomi komunity Xiaomiui však bude budúci rok opäť pre túto sériu významný. Model Poco F4 Pro má byť totiž opäť skvele vybaveným zariadením za rozumnú cenu.

Čo stálo za nižším úspechom modelu Poco F3?

Prečo model Poco F3 nebol takým úspešným, ako sme pôvodne očakávali, môžeme len tipovať. Len chvíľu po predstavení sa však objavilo viacero správ o problémoch s displejom a škvrnami na ňom či nespoľahlivom senzore priblíženia, ktorý sa v tomto smartfóne nachádza len softvérovo. Tieto správy tohtoročnému modelu určite nepridali na popularite a fanúšikovia spoločnosti skôr siahli po inom zariadení.

Hviezdnym však nebol ani snímač kamery, ktorý sa v tejto cenovej úrovni dá považovať za priemerný. Čo však možno niekoho odradilo, bola prítomnosť čipsetu Snapdragon 870, teda nie úplne vrcholného mobilného procesoru. Fanúšikovia Poco boli doteraz zvyknutí na ten najlepší výkon, aký na trhu bol. Tento rok sa však spoločnosť rozhodla nenasadiť vlajkový Snapdragon 888, ale jeho lacnejšiu alternatívu. A práve preto sa majiteľom modelu Poco F2 Pro nevyplatil prechod na tohtoročnú generáciu série smartfónov.

Poco F3
Zdroj: YouTube (Redskull)

Budúci rok má byť iný

Najnovšie informácie už teraz poukazujú na model Poco F4 Pro. Je tu teda možnosť, že pravým nástupcom úspešného Poco F2 Pro bude práve tento model, ktorý bude v Číne označovaný ako Redmi K50 Pro a v Indii zasa ako Xiaomi 12X Pro. Tento smartfón má opäť priniesť vlajkový procesor, ktorý bude pre budúci rok označovaný ako Snapdragon 8 gen 1. Čo sa týka pamäte RAM, tá má byť k dispozícii vo verziách 8GB, 12GB a dokonca až 16GB.

Podľa najnovších únikov tak bude tento špičkový 5G smartfón ponúkať i snímač odtlačkov prstov v displeji, čo predsa len prináša smartfónu na prémiovosti. Poco F4 Pro má mať tri kamerové snímače, hlavný bude 64mpx snímač a doplní ho ultraširoký a makro snímač. Smartfóny by mali byť predstavené už v januári budúceho roka, pravdepodobne aspoň čínska verzia v podobe Redmi K50 Pro. Poco F4 Pro by tak mohol prísť s miernym oneskorením.

Čo poviete na túto výbavu smartfónu, pozdáva sa vám? A ste fanúšikmi spoločnosti Poco alebo radšej siahnete po Xiaomi či Redmi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close