AutáSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi v Pekingu otvorí závod na výrobu elektromobilov. Výrobná kapacita závodu bude 300-tisíc vozidiel ročne

Mieste úrady hlásia veľkú investíciu. Spoločnosť Xiaomi má v pláne vybudovať závod na výrobu elektromobilov.

Nie je žiadnym tajomstvom, že čínsky technologický gigant, ktorý sa nám spája najmä so smartfónmi, plánuje vyrábať vlastné elektrické autá. Xiaomi to prezradilo už v prvej polovici tohto roka. V týchto dňoch rovnako vyplávalo na povrch, že Xiaomi investovalo milióny dolárov do high-tech firmy Weilan New Energy, ktorá sa venuje vývoju a výrobe polovodičových batérií pre potreby automobilového priemyslu.

Najnovšie sa do pozornosti v súvislosti so Xiaomi a elektromobilmi dostáva téma, na ktorú upozorňuje spravodajská agentúra reuters.com. Ide konkrétne o výrobný závod, ktorý chce spoločnosť otvoriť v Pekingu, ktorého ročná kapacita výroby má byť 300-tisíc vozidiel. Spravodajská agentúra sa odvoláva na informácie miestnych úradov, ktoré ohlásili tento zámer spoločnosti.

Nepôjde však len o samotný závod. Čínsky gigant má v pláne postaviť celý komplex, ktorý bude pozostávať okrem iného aj z vývojového centra, kancelárskych priestorov, či predajného miesta. Publikované správy ďalej odhaľujú, že závod by mal byť už v roku 2024 schopným masovej výroby nových elektromobilov.

V závere treba dodať, že Xiaomi v nedávnej minulosti oznámilo, že plánuje investovať v priebehu najbližších 10 rokov do tejto oblasti podnikania najmenej 10 miliárd dolárov. V septembri tohto roka riaditeľ spoločnosti rovnako prezradil, že automobilová divízia spoločnosti zamestnávala k septembru viac ako 300 zamestnancov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close