Plánujete kúpu nového smartfónu? Počkajte chvíľu, Mi Note 11 Lite 5G bude predstavený už čoskoro!

Mi Note 11 Lite 5G je potvrdený smartfón od Xiaomi, ktorý isto zapadne do vyššej strednej triedy smartfónov. Predstavený bude už čoskoro.

Xiaomi Mi Note 10
Zdroj: Youtube (Benchmark), Úprava: Vosveteit.sk

Xiaomi nám tento rok ešte plánuje predstaviť hneď niekoľko nových zariadení, ktoré určite budú stáť za hriech. Medzi nimi nájdeme ako prémiový Mi MIX 4, tak i herný Poco F3 GT, lacnú sériu Redmi 10 a dokonca i modelovú líniu Mi Note 11. Práve posledná spomínaná modelová rada je zaujímavá, keďže má ísť o nástupcov populárnej modelovej línie Mi Note 10 predstavenej ešte v roku 2019. A keďže obľúbené dvojročné smartfóny sú stále v obehu, Xiaomi chystá náhradu pre majiteľov týchto modelov. Koniec koncov im už čoskoro skončí softvérová podpora pre najnovší Android a poohliadnuť sa po novom smartfóne nie je na škodu.

Mi Note 11 Lite 5G sa objavil u Google

Jedným z najzaujímavejších modelov bude určite Lite verzia smartfónov. Mi Note 11 Lite 5G bude „odľahčenou“ verziou, ktorá by mala získať dostatočný výkon i výbavu za lákavú cenu. Pre tých, ktorých očaroval model Mi Note 10 Lite pôjde o atraktívne zariadenie i adekvátneho nástupcu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón s názvom Mi Note 11 Lite 5G sa objavil na zozname podporovaných zariadení pre Google ARCore, čím potvrdzuje svoju existenciu i skoré predstavenie. Zatiaľ však nevieme, akú výbavu model získa a jeho existencia na tomto zozname potvrdzuje len možnosť 5G konektivity a vôbec existenciu takého modelu.

Séria však bude zaujímavá

Zatiaľ v línii poznáme dva modely, pričom jeden z nich by mohol byť práve Mi Note 11 Lite 5G. Menej vybavený smartfón má získať čipset Snapdragon 778G, OLED displej s 90Hz obnovovacou frekvenciou a kameru s troma snímačmi, pričom hlavný bude mať 64mpx.

Vybavenejší smartfón má byť vybavený čipsetom Snapdragon 870 a 50mpx snímač od Samsungu. Pôjde však o veľmi kvalitný snímač pre mobilnú fotografiu. Už teraz sa totiž povráva o modeloch ISOCELL GN1s či ISOCELL GN3. Len pre porovnanie, snímače z tejto série sa nachádzajú v súčasných vlajkových lodiach spoločnosti.

Predstavenie modelov je naplánované na august, pričom najprv budú predstavené v Číne pod názvom série Mi CC11. Oslovil by niektorý model i vás? A plánujete kúpu nového smartfónu tento rok alebo už ste po nejakom siahli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre