Zrýchlite vaše WiFi pripojenie na Xiaomi smartfóne vďaka tomuto jednoduchému triku!

Je vaše WiFi pripojenie pomalé? S touto funkciou v Xiaomi smartfónoch ho zrýchlite a pomalé pripojenie vás už nebude trápiť!

Xiaomi Wi-Fi asistent
Zdroj: Unplash.com (Franck)

Či už využívame pripojenie k internetu prostredníctvom mobilných dát alebo WiFi siete, náš zámer je vždy rovnaký. Vždy sa snažíme mať čo najlepšie a najrýchlejšie pripojenie, ktoré nám zabezpečí plynulý chod počas nášho surfovania na internete. Vedeli ste však, že pripojenie prostredníctvom WiFi môžete vo svojom Xiaomi smartfóne ešte vylepšiť? Zaistíte si tak lepší chod aplikácie, ktorú práve využívate a potlačíte využívanie internetu pre aplikácie bežiace na pozadí. Ako na to? Pozrite sa s nami na tento jednoduchý návod!

Zdá sa vám vaše pripojenie príliš pomalé? Využite extrémny režim!

Extrémny režim sa v našom Xiaomi skrýva ako funkcia WiFi asistenta. Vďaka extrémnemu režimu tak môžeme vyťažiť z nášho pripojenia ešte viac, pričom uprednostní aplikácie, ktoré aktuálne využívame. Aplikácie spustené na pozadí využívajúce internetové pripojenie tak budú obmedzené a využijú len minimum šírky pásma, ktoré potrebujú k svojej činnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak však extrémny režim vo svojom Xiaomi, resp. Redmi a Poco smartfóne nemáte aktívny, šírka pásma bude rozdelená rovnomerne medzi aplikácie využívajúce internetové pripojenie, a to aj tie, ktoré len bežia na pozadí a aktívne ich nevyužívame. Už len z tohto dôvodu nám príde rozumnejšie využívať extrémny režim, ak je vaše WiFi pripojenie oslabené a potrebujete z neho dostať viac.

Ako tento režim aktivovať?

Aktivácia extrémneho režimu vo vašom smartfóne je jednoduchá. Ako sme spomínali, v smartfóne sa nachádza pod možnosťami WiFi asistenta a je možné ho nájsť v pár krokoch. Pozrite sa na to spolu s nami.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte možnosť WiFi
  • Klepnite na možnosť WiFi asistent
  • Aktivujte Režim prenosu
  • Vyberte funkciu Extrémny režim

Dúfame, že táto možnosť vylepší váš zážitok z používania smartfónu a využívanie siete WiFi pre vás bude oveľa jednoduchšie. Pomalý internet je predsa niečo, čo nám dokáže pokaziť náladu a s touto možnosťou by ste sa už do takej situácie nemali dostať.

Poznali ste extrémny režim vo vašom smartfóne? A využívate skôr WiFi pripojenie alebo mobilné dáta? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre