SamsungSpravodajstvo

Samsung plánuje dobehnúť konkurenciu v oblasti rýchleho nabíjania. Otázkou je, či sa konkurencia medzičasom neposunie dopredu

Prvých smartfónov od Samsungu s podporou 65W rýchleho nabíjania by sme sa mohli dočkať už v januári budúceho roka.

Vlajkové smartfóny od juhokórejského výrobcu Samsung by už v budúcom roku mohli dobehnúť svojich konkurentov pochádzajúcich najmä z Ázie. I keď smartfóny od tohto známeho výrobcu excelujú vo viacerých oblastiach, stále zaostávajú za ázijskou konkurenciou čo sa týka rýchlosti nabíjania. S touto technológiou doposiaľ Samsung príliš neexperimentoval, čo sa odzrkadľuje aj na aktuálne využívaných nabíjacích výkonoch. Výrazný posun vpred by však mohol nastať už v januári 2022, informuje zahraničný portál LetsGoDigital.

Nová technológia by mohla debutovať v sérii Galaxy S22

O existencii a vývoji prvého 65W nabíjacieho adaptéru od Samsungu sa špekuluje už od začiatku tohto roka. Doposiaľ však Samsung nevydal žiadne zariadenie, ktoré by takýto nabíjací výkon podporovali a s najväčšou pravdepodobnosťou sa tak nestane ani do konca tohto roka. Prvými podporovanými zariadeniami tak budú smartfóny z očakávanej vlajkovej série Samsung Galaxy S22. Tá by mala debutovať už v spomínanom januári budúceho roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre lepšie pochopenie vyššie uvedeného Tweetu by sa určite hodilo vysvetlenie jednotlivých uvedených informácií. Najväčším orieškom na prelúskanie z tohto odkazu je pochopiteľne spojenie Rainbow RGB, ktoré v sebe logicky ukrýva informáciu o podporovaných smartfónoch. Krycie označenie Rainbow RGB sa však už v prípade očakávanej série Galaxy S22 spomínalo viackrát. Konkrétne kódové označenie predstavuje všetky 3 modely z tejto série. Písmeno „R / Red“ označuje základný model Galaxy S22, „G / Green“ označuje model Galaxy S22 Plus, pričom záverečné písmeno „B / Blue“ predstavuje model Galaxy S22 Ultra.

V základnom balení nabíjací adaptér zrejme neuvidíme

Ako to už pri smartfónoch s podporou ultra rýchleho nabíjania býva zvykom, nabíjací adaptér netreba očakávať priamo v balení. Za adaptér s vyšším nabíjacím výkonom si bude nutné už tradične priplatiť, no prípadná výška doplatku za rýchlejší adaptér je zatiaľ veľkou neznámou. Aktuálne však môžeme iba špekulovať o cenovej hladine zhruba 50 eur. Aktuálne najvýkonnejší 45W rýchlo nabíjací adaptér od Samsungu stojí u oficiálnych slovenských predajcov 39,99 eur.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close