ANDROIDSpravodajstvo

Otravujú vás v smartfóne notifikácie? Android dostane funkciu, ktorú si zamilujete!

Notifikácie môžeme v systéme Android 13 zastaviť hneď po inštalácii aplikácií. Nová funkcia nám umožní lepšie spravovať rušivé elementy.

Všetci dobre vieme, ako veľmi nás vedia otravovať notifikácie v našom zariadení. Niektoré prichádzajú príliš často a častokrát tie najotravnejšie vedia pochádzať z hier, pričom pre nás vôbec nie sú užitočné. Rovnako nás niekedy vedia „potešiť upozornenia z aplikácií, ktoré ani nevyužívame a dané upozornenia len ignorujeme. Aj tak si ale vyžadujú našu pozornosť a ich deaktivácia nám častokrát ani nenapadne. Operačný systém Android 13 nás však poteší funkciou, ktorá tu mala byť už dávno. Vďaka novinke bude totiž oveľa jednoduchšie upozornenia z aplikácií deaktivovať, aby si nevyžadovali našu pozornosť. Bližšie informácie o pripravovanej novinke Android smartfónov nám prináša portál lifehacker.com.

Android 13 nám ponúkne deaktivovať notifikácie

Keď si prvýkrát nainštalujeme aplikáciu, vyskočí na nás častokrát okno s možnosťami povolení, ktoré aplikácii môžeme udeliť. Ide napríklad o možnosť povolenia aplikácii využívať kameru, mikrofón či prístup k úložisku, čo môžeme využiť aj nie. Aplikácia sa nás teda hneď v úvode spýta, či môže mať prístup k dôležitým súčastiam smartfónu. Medzi tieto vyskakovacie okná by sa však mala pridať aj novinka, ktorá by nám umožňovala zakázať aplikácii notifikácie v smartfóne.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Nové notifikácie Xiaomi
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Vďaka tomu by teda zákaz notifikácií pre nás mohol byť oveľa jednoduchší. Nemuseli by sme preto chodiť do nastavení smartfónu, čo nám môže zabrať nejaký čas. Android 13 by nám to uľahčil, pričom ide o ďalšiu funkciu, ktorá by pre nás mohla byť prínosnou. Vzhľadom k tejto novinke by sme však mali myslieť aj na to, že niektoré aplikácie by sme mali s notifikáciami spojiť. Nebolo by pre nás príjemné, keby nám notifikácie napríklad z mailu neprichádzali, aj keď by sme ich len omylom zakázali.

Najnovší Android sa založí na funkčnosti

Operačný systém Android nám už priniesol takmer všetky funkcie, ktoré by sme k používaniu potrebovali. Žiadne veľké novinky teda už očakávať nemusíme, v systéme totiž nájdeme funkcie ako možnosť dlhých snímok obrazovky či konverzačné widgety, ktoré uľahčujú naše používanie smartfónu. Teraz sa však operačný systém Android v nasledujúcej verzii 13 známom aj ako Tiramisu bude sústreďovať najmä na funkcie, majú používateľom pomôcť k lepšej práci so smartfónom. Jednou z takých funkcií má byť práve aj možnosť zakázať notifikácie.

Notifikacie
Zdroj: Vosveteit.sk

K tejto funkcii by sa mala tiež pridať aj lepšia optimalizácia systému a mnoho ďalších menších zmien, ktoré nám budú pomáhať k lepšej práci s naším zariadením. Prevratné funkcie však naozaj neočakávajme. Android 13 nám pomôže zo smartfónu spraviť užitočnejšie a stabilnejšie zariadenie, čo môžeme vidieť aj na týchto novinkách.

Uvítali by ste túto funkciu aj vo vašom smartfóne? A vypínate si notifikácie pre aplikácie, ktoré nevyužívate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close