SamsungSpravodajstvo

Opraviť Samsung smartfón bude jednoduchšie. Gigant prináša do Európy program, ktorý bol dostupný v USA

Samsung prináša program pre jednoduché opravy aj v domácich podmienkach do viacerých krajín v rámci Európskej únie.

O tom, že sa viacerí výrobcovia elektroniky snažia o udržateľnosť a jednoduchú opraviteľnosť zariadení, ste už pravdepodobne počuli. Ekológia je teraz horúcou témou práve medzi viacerými gigantami v oblasti výroby elektroniky, pričom výnimkou nie je ani juhokórejská spoločnosť Samsung. Tá pred niekoľkými mesiacmi priniesla do USA možnosť jednoduchých opráv telefónov a oprava zariadení sa už umožnila aj pre domácich majstrov. Ako nás však informuje portál androidauthority.com, tak tieto domáce opravy už bude možné vykonávať aj v Európe, keďže program na domáce opravy sa rozširuje do ďalších krajín. Ako bude tento program fungovať u nás a ktorých telefónov sa bude týkať si teraz prezradíme v našom článku.

Samsung umožní domáce opravy aj v rámci Európy

Program pre samoopravy v rámci Európy Samsung prináša už v súčasnej dobe, kedy k tomu pristupuje v rámci spolupráce so značkou iFixit. V konečnom dôsledku tak majú mať aj bežní používatelia jednoduchý prístup k originálnym náhradným dielom a potrebnému náradiu pre opravu. Program sa pôvodne začal ešte v roku 2022, kedy jeho prvými súčasťami boli modely zo série Galaxy S20 a Galaxy S21. Neskôr sa však výhodný program rozšíril aj pre modelový rad Galaxy S22 a vybrané počítače označené ako Galaxy Book.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G_recenzia (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Neskôr tak tento program rozšíril svoje pôsobenie a pochopiteľne prišiel aj do Južnej Kórey, teda materskej krajiny spoločnosti Samsung. Teraz však môžeme oznámiť, že pôsobenie programu pre jednoduché samoopravy prichádza aj do prvých krajín Európskej únie a tiež do Spojeného kráľovstva. Oficiálne sa môžeme teraz pozrieť aj na krajiny, v ktorých bude program ďalej pôsobiť. Ide o štáty Európskej únie ako Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Poľsko, Španielsko a Švédsko. Pilotné krajiny v Európskej únii sa môžu v blízkej dobe rozšíriť aj o ďalšie štáty, medzi ktoré môžeme zaradiť aj Slovensko či Českú republiku.

Tieto súčasti si môžeme jednoducho vymeniť a opraviť

Ak by aj vás zaujímalo ako veľmi je tento program výhodný, tak si prezradíme, čo všetko si môžeme jednoducho opraviť. Pre smartfóny Samsung ponúka jednoduché opravy aj v domácom prostredí pre displeje, zadné sklo a nabíjacie porty. Pri počítačoch je táto ponuka komponentov na opravu a výmenu už širšia. Ide o prednú aj zadnú stranu konštrukcie, displej, batériu, touchpad, tlačidlo vypínania so snímačom odtlačkov prstov a gumené nožičky.

Samsung Galaxy S22 Ultra_predna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

V budúcnosti by sa rovnako mal zoznam podporovaných telefónov pre tento program rozšíriť. Rozpráva sa zatiaľ o rozšírení pre modely najmä zo série Galaxy S23. Samsung by však zatiaľ nemal ponúknuť podobnú možnosť pre svoje skladateľné modely. Ich opravy sú náročnejšie a používatelia by ich tak nemuseli zvládnuť.

Využili by ste takýto program ak by prišiel na Slovensko? Alebo vás takáto oprava v domácich podmienkach až príliš neláka? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close