SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Microsoft vymazal definíciu Windows 10 Mobile z Windows SDK. Microsoft oficiálne pochoval týmto krokom mobilnú platformu

Doteraz nepadlo oficiálne vyhlásenie zo strany Microsoftu, že Windows 10 Mobile definitívne končí. Na druhej strane sme mohli byť svedkami viacerých vyhlásení, že hoci Microsoft sa nebude sústreďovať na bežných používateľov, tak ja napriek tomu bude systém ešte nejakú dobu podporovať a vyvíjať a to hlavne pre firemných zákazníkov. Napríklad vo októbri toho roka Joe Belfiora napísal:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V najnovšom vydaní Windows SDK (sada vývojárskych utilít a programových rozhraní k tvorbe aplikácií pre Windows, zvyčajne v jazyku C alebo C ++) však definícia mobilnej platformy Windows 10 Mobile sa vytratila.

Pre bežného používateľa to znamená, že aplikácie využívajúce najnovšie Windows SDK nebudú kompatibilné s operačným systémom Windows 10 Mobile. Hoci pri pohľade na aktuálnu situáciu na trhu toto opatrenie asi nebude mať až tak výrazný dopad, ale na druhej strane určite to nepomôže posledným skalným fanúšikom mobilnej platformy, ktorým Microsoft v podstate berie budúce UWP aplikácie. Nuž uvidíme či a kedy príde Microsoft so zariadením Surface Phone, ale otázkou bude či mu vlastne niekto dá ešte šancu.

Zdroj: WalkingCat, vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close