KryptomenySpravodajstvo

Objavujú sa špekulácie, že Tesla mohla predsa len predať časť Bitcoinov

Známy redaktor portálu Bloomberg naznačuje, že Tesla mohla predsa len predať časť Bitcoinov.

Elon Musk od polovice mája zapĺňa takmer na dennej báze plátky mnohých médií. Dôvodom je, že oznámil, že Tesla prestáva prijímať digitálnu menu Bitcoin. Dôvodom tohto kroku bolo, že ťažba Bitcoinu je veľkou environmentálnou záťažou čo je v rozpore s hodnotami spoločnosti Tesla. Samozrejme, vzhľadom na vplyv Elona Muska tento krok mal na hodnotu Bitcoinu významný dopad. Nehovor viac o tom, že trh s kryptomenami vo všeobecnosti zažil  poriadny šok a to aj napriek tomu, že Musk oznámil, že Tesla sa nemá v pláne zbaviť Bitcoinov.

Zbavila s Tesla Bitcoinov, hoci deklarovala, že tak nespraví?!

Najnovšie sa objavili špekulácie, ktoré hovoria že Tesla sa mohla predsa len zbaviť časti Bitcoinov. Naznačujú to správy, ktoré prináša portál Futurism.com. Ten poukazuje na prepad tržieb spoločnosti na čínskom trhu za apríl tohto roka.

vzvoj trzieb Cina_tesla
Zdroj: bloomberg

„Skutočne si začínam myslieť, že spoločnosť Tesla Inc. mohla už v tomto štvrťroku predať nejaké Bitcoiny,“ píše Denning.

Liama Denning z agentúry Bloomberg, ktorý je pôvodcom týchto špekulácií  hovorí, že bez ohľadu na statusy a vyjadrenia Elona Muska, predaj Bitcoinu vyzerá byť čoraz reálnejším ako plynie čas a vyvíjajú sa tržby spoločnosti. Dôvodom sú výkyvy predajov automobilov Tesla a tlak akcionárov na „zelené čísla“, myslí si redaktor.  Pre lepšie zasvätenie do problematiky, Čína je aktuálne pre spoločnosť jedným z najhlavnejších trhov pričom v nedávnej minulosti predaje automobilov Tesla vo významnej miere poklesli. Dôvodom boli obavy z chybného brzdného systému, ktoré boli však neskôr vyvrátené.

Denning ďalej poukazuje na „tajomný“ status Elona Muska, ktorý na sociálnej sieti Twitter publikoval spravu, v ktorej naznačuje rozchod s Bitcoinom. Ďalej dodáva, že práve tento status môže naznačovať, že Tesla predala časť digitálneho zlata, ktorú spoločnosť vlastnila.

Zaujímavosťou je, že Musk ešte v čase kedy oznamoval, že Tesla bude akceptovať Bitcoin ako platidlo, tak hovoril o tom, že investovali do Bitcoinu 1,5-miliardy dolárov. Tieto oznámenia dopomohli Bitcoinu raketovo rásť, pričom s približne 3 mesačným odstupnom, Musk uviedol, že Tesla už nebude akceptovať Bitcoin. Následne sa hodnota digitálneho začala prepadať.

Hodnota Bitcoinov potom ako Musk oznamil investicie do bitcoinu
Zdroj: bloomberg

„Skutočne si začínam myslieť, že spoločnosť Tesla Inc. mohla už v tomto štvrťroku predať nejaké Bitcoiny. Viem, že Elon Musk Tweetoval niečo, čo naznačuje niečo iné, ale to nie je vždy skalopevný dôkaz. Navyše, práve prišli údaje o májových predajov spoločnosti Tesla pre Čínu. Sú skutočne dobré a ich dodávky sú v porovnaní s aprílom o 88% vyššie. Aprílové čísla boli naozaj zlé, padali ako kameň zo silného marcového vystúpenia a boli najnižšie od vlaňajšej jesene. Tesla teda potrebovala, aby bol máj dobrý.“ píše Denning.

V závere však treba dodať, že Elon Musk potom, ako oznámil že Tesla nebude už akceptovať Bitcoin, tak publikoval status v ktorom tvrdil, že spoločnosť nepredala ani jeden Bitcoin. Samozrejme, od Tweetu nižšie ubehol už viac ako mesiac a situácia sa mohla medzičasom zmeniť.

V každom prípade, dnes nevieme tieto špekulácie, ktoré priniesol známy redaktor verifikovať, ale ani vyvrátiť. Múdrejší budeme až potom, ako budú zverejnené podrobné finančné správy spoločnosti, z ktorých sa budeme môcť dočítať, odkiaľ spoločnosti plynul príjem.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close