Spravodajstvo

Facebook „chce poznať“ tep vášho srdca. Hovorí sa o dátume predstavenia chytrých hodiniek s logom sociálnej siete

Facebook sa údajne posúva vo vývoji chytrých hodiniek ďalej. Predstavené by mohli byť už v priebehu budúceho roka a mali by priniesť zmenu paradigmy, ako dnes používame chytré hodinky.

Nositeľná elektronika je vo všeobecnosti pokladaná za atraktívny druh produktu, o ktorý rok čo rok stúpa záujem. Doposiaľ sa v tejto oblasti v súvislosti s chytrými hodinkami a chytrými náramkami hovorí najmä o spoločnostiach ako Apple, Samsung, Xiaomi, Fitbit, či Huawei. Najnovšie sa spomína sociálna sieť Facebook, ktorá by si rovnako chcela kúsok trhu odtrhnúť pre seba. 

Zahraničný portál theverge prišiel so správami, v ktorých píše, že Facebook má v pláne vstúpiť na trh s chytrými hodinkami. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chytré hodinky s logom sociálnej siete sú čoraz bližšie k predstaveniu

Portál prišiel s informáciami, v ktorých tvrdí, že predstavenie chytrých hodiniek s logom sociálnej sieti Facebook sa pomaly, ale isto blíži. Konkrétne spomína leto budúceho roka. Rovnako hovorí aj o vlastnostiach hodiniek. Spomínane napríklad dve kamery, prostredníctvom ktorých bude môcť používateľ snímať video a následne ho zdieľať s priateľmi prostredníctvom Facebooku, či Instagramu.

Fotoaparát na prednej strane hodiniek bude okrem iného možné využiť aj za účelom videhovorov a mal by disponovať technológiou automatického zaostrovania a zároveň by mal ponúknuť rozlíšenie 1080p, píše portál. Zaujímavosťou je, že jeden fotoaparát by mal byť umiestnený v zadnej stene hodiniek, ktorý  po odopnutí hodiniek z ruky bude slúžiť ako hlavná kamera na snímanie záberov. Rovnako portál hovorí aj o dodatočnom príslušenstve s odvolaním sa na zdroj priamo z Facebooku, ktoré bude možné pripojiť k hodinkám. Samotné príslušenstvo portál bohužiaľ nepribližuje.

Podľa zdroju portálu cieľom sociálnej siete je povzbudiť používateľov v to, aby hodinky používali vo zvýšenej miere v rôznych situáciách, kde dnes používajú smartfóny. Portál ďalej píše, že hodinky by mali podporovať technológiu LTE, čo znamená, že na svoje fungovanie a komunikáciu s okolitým svetom, nebude potrebné, aby boli spárované so smartfónom.

Portál ďalej dodáva, že v neskorších fázach vývoja inteligentných hodiniek, spoločnosť ich chce využiť ako „most“ pri komunikácii s ďalšími zariadeniami, najmä s okuliarmi s podporou rozšírenej reality, o ktorých si Zuckerberg myslí, že jedného dňa budú rovnako všadeprítomné ako mobilné telefóny. Rovnako sa špekuluje, že pripravované hodinky by mohli byť vybavené technológiou, ktorá umožní interakciu s počítačom prostredníctvom pohybov zápästia.

Verge v závere dodáva, že pripravované chytré hodinky by mali uzrieť svetlo predajných pultov v lete budúceho roka pričom ich cena by sa mala pohybovať na úrovni okolo 400 dolárov. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close