ANDROIDSpravodajstvoWindows

Objavil sa ďalší dôkaz o tom, že Microsoft pracuje na emulátore pre Android aplikácie, aby ich priniesol do Windowsu

Objavili sa dôkazy, ktoré hovoria o tom, že projekt ktorého cieľom je prinesieť Android aplikácie do rozhrania Windowsu, je stále vo vývoji.

O Android aplikáciách, ktoré by boli kompatibilné s Windows zariadeniami počúvame už dlhšiu. Prvé informácie o tomto projekte sa objavili ešte v čase, kedy na trhu s mobilnými operačnými systémami bol jedným z hlavných hráčov Windows Mobile. Tento projekt však na konci dňa nebol úspešne dotiahnutý do konca a projekt Astoria, ktorý mal vdýchnuť smartfónom s Windowsom nový vietor do plachiet, bol ukončeným.

Neskôr sa objavili informácie o projekte Latte. Ide o projekt, ktorý nemá ďaleko od projektu Astoria. Dôvodom je, že má umožniť Android vývojárom transformovať ich aplikácie pre Windows 10 zariadenia bez toho, aby museli prekopať celý kód aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft aj naďalej vyvíja nástroj, ktorý umožní transformovať Android aplikácie pre Windows

Najnovšie portál mspoweruser upozorňuje na to, že Microsoft tento projekt neschoval do zásuvky a aj naďalej na ňom aktívne pracuje. Podľa publikovaných správ, Hideyuki Nagase, ktorý je hlavný softwarový dizajnér Microsoftu, robí úpravy v systéme, aby emulátor pre Android aplikácie fungoval dobre v podsystéme Windows pre Linux (pozn. redakcie: Windows Subsystem for Linux je vrstva kompatibility pre natívne spustenie binárnych spustiteľných súborov systému Linux na Windows 10 a Windows Server 2019). Nižšie na snímke obrazovky môžete vidieť dva body súvisiace s emulátorom Android aplikácií, ktoré hovoria o vyriešení chýb spojených s emuláciou aplikácií.

Android aplikacie pre Windows_emulator_upravy systemu
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Druhým dychom však musíme dodať, že aktuálne nie je známa informácia, kedy bude vyvíjaná technológia dostupnou pre počítače s Windowsom, resp. pre vývojárov Android aplikácií. Rovnako nevieme dnes ani povedať, či funkcia bude dostupnou pre Windows 10, prípadne až pre ďalšie verzie OS.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close