Ako veľmi škodí 200W nabíjanie od Xiaomi batérii? Odpoveď vás prekvapí!

200W nabíjanie od Xiaomi s názvom Hyper Charge nabije smartfón už za 8 minút. Ako veľmi však takýto výkon nabíjania škodí batérii?

technologia rychleho nabijania 200W_Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Na konci mája čínska spoločnosť Xiaomi predstavila tzv. Hyper Charge. Ide o nabíjanie smartfónu, aké sme zatiaľ nevideli a pri výkone 200W dokáže nabiť smartfón už za 8 minút. Xiaomi pre tento pokus využilo špeciálne upravený model Mi 11 Pro, ktorý disponuje 4000mAh batériou. Mnohým z nás však preblesla hlavou otázka, či takéto nabíjanie neškodí batérii až priveľmi. Spoločnosť sa teraz k tomuto kroku vyjadrila a taktiež vysvetlila, na akom princípe takéto nabíjanie funguje. Odpoveď vás určite prekvapí.

Škodí 200W nabíjanie batérii?

Technológie idú každým dňom vpred a nečudujeme sa, že práve Xiaomi prináša revolučné nabíjanie smartfónov. Vyjadrenie spoločnosti k znižovaniu životnosti batérie sprostredkoval portál Xiaomiadictos.com, ktoré prekvapí mnohých z vás. 200W nabíjanie od Xiaomi s názvom Hyper Charge totiž skracuje životnosť batérie vo veľmi malej miere.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi Hyper Charge v skutočnosti prisľubuje ponechania 80% pôvodnej kapacity batérie po 800 nabíjacích cykloch. Práve hranica 80% pôvodnej kapacity batérie je odporúčaná hodnota pre jej výmenu, pričom ak si predstavíme, že smartfón môžeme až osemstokrát nabiť z 0% na 100%, tak degradácia batérie je naozaj minimálna.

Na akom princípe Hyper Charge funguje?

Xiaomi Hyper Charge sľubuje teda 200W nabíjanie káblom a 120W nabíjanie bezdrôtovým spôsobom. Ako však táto technológia funguje, keď dokáže takto šetriť životnosť batérie? Odpoveď je jednoduchá. Pri začiatku nabíjania technológia naozaj prinesie plný výkon spomínaných 200W. Postupom času sa však batéria zahreje a vyššie teploty by mohli spôsobiť práve degradáciu batérie.

Akonáhle teda smartfón zachytí vyššiu teplotu batérie, nabíjanie zníži svoj výkon, čím zaistí jej dlhšiu životnosť. Teplota sa teda naďalej nebude zvyšovať a dopad nabíjania na batériu ostáva minimálny.

Xiaomi zatiaľ nepredstavilo žiadny smartfón, ktorý by túto technológiu využíval. Sme si však istí, že v blízkej dobe takýto smartfón príde a prinesie revolúciu na trhu so smartfónmi. Čo myslíte, kúpili by ste si taký smartfón, alebo je takáto technológia pre vás už zbytočná? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre