Nový Snapdragon 7+ Gen 2: Aj lacnejšie smartfóny budú skutočne výkonné!

Čipset Snapdragon 7+ Gen 2 bude mať výkon porovnateľný so Snapdragonom 8 Gen 1. Takéto sú výsledky z benchmarku.

Xiaomi 13 Lite
Zdroj: Vosveteit.sk

Stredná trieda smartfónov je zvyčajne dostupná pre používateľov, ktorí nechcú za svoj telefón utratiť celú svoju výplatu. Vo viacerých smeroch ponúka prémiovú výbavu a nové technológie, no kde väčšinou zaostáva, je výkon. Dnešné smartfóny vyššej strednej triedy teda vedia ponúknuť slušný výkon, no porovnávajú sa aj s niekoľko rokov starými vlajkovými loďami. Rovnakým prípadom je aj tohtoročný Xiaomi 13 Lite so Snapdragonom 7 Gen 1, ktorý sa výkonom podobá na Mi 9T Pro z roku 2019. S príchodom novej generácie čipsetov pre vyššiu strednú triedu by už ale tento rozdiel vo výkone nemusel byť až taký výrazný. Ako nás totiž informuje portál androidauthority.com, Snapdragon 7+ Gen 2 sa podobá aj na minuloročné vlajkové čipsety.

Snapdragon 7+ Gen 2 by mohol byť rivalom pre vlajkové lode

Po zmene označovania čipsetov od spoločnosti Qualcomm sme sa minulý rok dočkali predstavenia čipsetu Snapdragon 7 Gen 1 pre strednú triedu. Ten sa objavil vo viacerých aktuálnych modelov vyššej strednej triedy, no už v blízkej dobe ho nahradí iný prémiový čipset. Ním má byť práve Snapdragon 7+ Gen 2, ktorý len pred pár dňami predstavila spoločnosť Qualcomm. Vyznačuje sa vysokým výkonom, ktorý dokáže konkurovať aj čipsetu Snapdragon 8 Gen 1.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Lite displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Aj zložením jadier a celkovým výkonom sa má podobať práve Snapdragonu 8 Gen 1, ktorý minulý rok slúžil ako základ pre viaceré vlajkové lode. Mal však svoje nedostatky, medzi ktoré patrilo najmä prehrievanie. To by však v prípade čipsetu Snapdragon 7+ Gen 2 hroziť nemalo, čím by sa nový čipset pre vyššiu strednú triedu mohol stať ešte populárnejším. Novinka sa má podľa všetkého objaviť vo viacerých nových zariadeniach, pričom potvrdená je jeho prítomnosť v modeli Redmi Note 12 Turbo.

Takéto sú výsledky benchmarku

Čipsety, ktoré nájdeme v tomto porovnaní, sa nachádzajú v konkrétnych modeloch. Len v prípade čipsetu Snapdragon 7+ Gen 2 rátame s referenčným zariadením spoločnosti Qualcomm, keďže sa zatiaľ v žiadnom predstavenom modeli neobjavil. Tento referenčný smartfón má mať 6.65″ OLED displej s FHD+ rozlíšením a podporou 144Hz obnovovacej frekvencie. Ďalej má ponúkať 12 GB LPDDR5 RAM, 256 GB interného úložiska typu UFS 3.1 a 4192 mAh batériu. Referenčný smartfón údajne nemá aktívny žiadny chladiaci systém. A ako vlastne dopadol v benchmarku Geekbench 5? Pozrite sa nižšie.

Snapdragon 7+ Gen 2 benchmark
Zdroj: Androidauthority.com

Ako môžete vidieť, čipset Snapdragon 7+ Gen 2 prináša lepší výkon v benchmarku ako Exynos 2200 použitý v zariadení Samsung Galaxy S22 Ultra. V konečnom dôsledku sa však nachádza len kúsok pod modelom Asus ROG Phone 6 so Snapdragonom 8+ Gen 1. V prípade porovnania so Snapdragonom 8 Gen 1 však nešliapneme vedľa. Benchmark Geekbench 5 totiž tieto čipsety určil ako vyrovnaných súperov.

Myslíte si, že vyššia stredná trieda bude vedieť konkurovať vlajkovým lodiam? Alebo bude nový čipset od Qualcommu v smartfónoch nakoniec o niečo horší? Podeľte sa s namo v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre