Niektoré Intel procesory nie sú kompatibilné s Windows 10 Creators Update

Zdroj: vlastný

Niektorí používatelia operačného systému Windows 10 nedokážu aktualizovať svoje zariadenia, kvôli problémom s kompatibilitou. Zopár starších procesorov od spoločnosti Intel nepodporuje najnovšiu Creators Update aktualizáciu. Presnejšie ide o radu procesorov Atom Clover Trial, ktoré sú určené pre tabletovú platformu a sú stavané hlavne pre generáciu tabletov s operačným systémom Windows 8. Procesory Atom Clover Trial nikdy nejako extra vo svete technológií neprerazili, ale aj tak sú súčasťou miliónov zariadení po celom svete.

Spoločnosť Microsoft ešte tento problém s kompatibilitou nepotvrdila, no Acer na svojich stránkach podpory píše, že 4 procesory Atom Clover Trial nepodporujú najnovšiu verziu operačného systému Windows 10 Creators Update. Týka sa to procesorov Atom Z2760, Atom Z2520, Atom Z2560 a Atom Z2580. Ešte stále nieje známe, čo vlastne tieto problémy s kompatibilitou spôsobuje, ale Microsoft spolu so spoločnosťou Acer tieto problémy stále preverujú a snažia sa spoločne nájsť východisko. Na stránkach Aceru sa píše, že niektorí používatelia zariadení s takýmto procesorom dokázali nainštalovať aktualizáciu Creators Update, no text a prvky operačného systému sa nemusia vôbec zobrazovať, alebo sa zobrazia nesprávne v inom farebnom prevedení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pokiaľ vlastníte tablet s jedným zo spomenutých procesorov a zaznamenali ste problémy uvedené vyššie, zostáva Vám jediná možnosť a to nabootovať systém z predošlého bodu obnovenia pred aktualizáciou Creators Udpate.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre