SpravodajstvoXiaomi

Nadstavba MIUI 12.5 prinesie konečne to, po čom všetci tak dlho voláme!

Nadstavba MIUI 12.5 sa začína dostávať na prvé zariadenia a Xiaomi prisľubuje konečne niečo, na čo všetci tak dlho čakáme.

Aktualizácie smartfónov sú najmä posledným rokom skôr trestom ako odmenou. Mnohé pády aplikácií, nefunkčnosť základných funkcií, malé bugy či dokonca problémy s bootloop sprevádzajú smartfóny už dlhšiu dobu, a preto si skôr dobre rozmyslíme, či nám tá aktualizácia stojí za to. Problémy sprevádzajú mnohých výrobcov, avšak Xiaomi v tomto smere získalo s poslednou verziou nadstavby čierneho Petra. Aktualizácie MIUI sú nestabilné, to sa však má v blízkej dobe zmeniť. Na informáciu upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Verejné ospravedlnenie

U výrobcu akým je Xiaomi sú fanúšikovia na prvom mieste. Xiaomi ich berie naozaj na veľkú váhu, a preto sme sa dočkali verejného ospravedlnenia. Xiaomi si uvedomuje, že v oblasti systémových aktualizácií Xiaomi nevykonalo svoje maximum a optimalizácia MIUI by mohla byť i lepšia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Za posledný rok sme neurobili dosť z hľadiska stability, čo spôsobilo určité problémy s použiteľnosťou Výsledok nespĺňa očakávania každého. Úprimne sa ospravedlňujeme.

Takto zneli slová developerského tímu MIUI, ktorý príspevok uverejnil na čínskej sociálnej sieti Weibo. Developeri si uvedomujú, že väčšinu problémov zapríčinil prechod z Androidu 10 na Android 11. Aktualizácia systému znamenala prepísanie kódu, čím vznikol väčší počet chýb.

Prísľub pre MIUI 12.5

Spolu s nadstavbou MIUI 12.5 teda nepríde len niekoľko nových funkcií, akými je napríklad zmena zobrazovania upozornení, či možnosť odstránenia väčšej časti bloatware. S novou nadstavbou nám developeri sľubujú i lepšiu optimalizáciu systému a odstránenie súčasných chýb.

Zdá sa, že si Xiaomi naozaj vstúpilo do svedomia a uvedomilo si, aké nepríjemnosti nám posledným rokom spôsobilo čo sa týka aktualizácií systému a dúfame, že tento sľub naozaj dodržia. S príchodom MIUI 12.5 by si Xiaomi mohlo opraviť svoju reputáciu a prilákať ďalších zákazníkov do už teraz početnej komunity.

Pre už súčasných majiteľov Xiaomi zariadení je toto len dobrou správou a preto sa vás pýtame, či aj vás postihli problémy so systémom a či už sú vyriešené. Dajte nám vedieť v komentároch a nezabudnite si skontrolovať, či máte aktuálnu verziu Androidu i MIUI vo vašom smartfóne v tomto článku!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close