Apple podľa očakávania ovládol rebríček najpredávanejších smartfónov za január 2021. Ako dopadla konkurencia?

Apple zvalcoval konkurenciu. Medzi 10 najpredávanejšími modelmi smartfónov za január 2021 má až 6 modelov telefónov.

Xiaomi samsung apple huawei
Zdroj: Vosveteit.sk

Rok, čo rok, Apple dominuje v rebríčku 10 najlepšie predávaných smartfónov. Zatiaľ, čo v prvej polovici minulého roka dominoval iPhone 11, tak v druhej to už bol iPhone 12. Úvod tohto roka naznačuje, že nebude tomu inak ani v roku 2021. 

Apple dominuje. Medzi TOP 10 modelmi má celkovo 6 smartfónov

Dáta spoločnosti Counterpoint Research z januára tohto roka totiž ukazujú, že Apple opäť ovládol tento rebríček. Dôvodom je, že zariadenia iPhone 12 sa dostalo na samí vrchol rebríčka. Celkovo predaje zariadenia tvorili až 6% všetkých predajov smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dáta spoločnosti ďalej ukazujú, že medzi najpredávanejšími modelmi, Apple má hneď ďalších 5 zástupcov. Sú nimi iPhone 12 Pro Max (2.), iPhone 12 Pro (3.), iPhone 11 (4.), iPhone 12 Mini (8.) a iPhone SE 2020 (10.).

„Na čele rebríčka bol Apple iPhone 12, za ktorým nasledujú iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Tieto tri modely iPhone 12 prispeli k 71% celkových tržieb spoločnosti Apple za sledovaný mesiac.“ Píšu analytici v publikovanej správe, ktorí ďalej dodávajú: „Okrem toho spoločnosť Apple uviedla na trh novú sériu iPhone neskôr, ako je obvyklé, čo malo za následok silný dopyt po týchto modeloch koncom minulého roka, ktorý sa rozšíril do januára.“

Medzi najlepšie predávané smartfóny sa dostali ešte zariadenia spoločností Samsung a Xiaomi. V prípade telefónov Xiaomi ide o modely Redmi 9A (5.) a Redmi 9 (6.). Ostatné priečky obsadili telefóny Galaxy A21S a A31. Samotný rebríček najpredávanejších modelov smartfónov, si môžete pozrieť nižšie.

Najpredavanejsie smartfony januar 2021
Zdroj: counterpointresearchone

Counterpoint Research ďalej dodáva, že v prípade telefónov Apple, 1/3 všetkých predajov tvoria predaje naprieč USA. V každom prípade, úspech spoločnosti Apple je obrovským hoci treba dodať, že vzhľadom na veľkú rozmanitosť Android zariadení, sa dalo očakávať, že americkému gigantovi sa bude vo všeobecnosti dobre dariť v tomto rebríčku. Málo kto však pravdepodobne očakával, že sa mu podarí obsadiť až 6 priečok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre